Największy portfel magazynów energii w historii polskiego rynku. Greenvolt Power z sukcesem na aukcji mocy.

Grupa Greenvolt, poprzez swoją spółkę zależną, Greenvolt Power, odniosła znaczący sukces na polskim rynku energetycznym, wygrywając aukcję mocy w grudniu 2023 r. W ramach aukcji, która została zorganizowana przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA (PSE), Greenvolt Power zdobyła 1,2 GW mocy na sześć projektów magazynowania energii (BESS).

Stanowi to ponad 70% łącznej mocy przyznanej technologii BESS w wyniku aukcji. Umowy obejmują zobowiązanie do płatności za moc przez okres 17 lat, co jest maksymalnym terminem w polskim mechanizmie rynku mocy.

Kluczowy rynek dla Greenvolt

João Manso Neto, prezes Grupy Greenvolt, podkreślił, że Polska jest kluczowym rynkiem dla grupy, a uzyskany wynik umożliwia rozwój i budowę sześciu systemów BESS. Dodatkowo, Greenvolt Power stała się jednym z wiodących graczy w Europie i globalnym deweloperem BESS, posiadając największy na świecie portfel projektów BESS z zabezpieczonymi kontraktami.

Radek Nowak, prezes Greenvolt Power, podkreślił zdolność firmy do zaangażowania zasobów w pełny rozwój dużych projektów i zdobycie długoterminowych kontraktów na usługi magazynowania energii. Umowy zakładają, że Grupa Greenvolt będzie pełnić rolę rezerwy mocy dla polskiego systemu sieciowego w okresach niskiej przepustowości systemu, a wynagrodzenie za tę usługę wyniesie 244,90 zł/kW rocznie przez 17 lat.

Oprócz projektów w obszarze wiatru, energii słonecznej i magazynów energii, Grupa Greenvolt angażuje się także w generację rozproszoną i produkcję energii ze zrównoważonej biomasy w 15 krajach.

Źródło: power.greenvolt.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE