Drugie życie baterii z pojazdów elektrycznych. Jeszcze przed recyklingiem!

Zużyte akumulatory z pojazdów elektrycznych nie muszą od razu trafiać do recyklingu. Amerykańska firma B2U Storage Solutions opracowała system wykorzystujący takie baterie do magazynowania energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną.

W branży magazynowania energii i elektromobilności coraz więcej mówi się o reusingu akumulatorów. Jest to doskonały sposób, aby wydłużyć życie baterii z pojazdów elektrycznych.

Jak ponownie wykorzystać akumulatory z pojazdów elektrycznych?

Reuserem jest właśnie B2U Storage Solutions. Firma posiada farmę fotowoltaiczną w południowej Kalifornii. Integralną częścią systemu jest 1300 zużytych akumulatorów pochodzących z takich pojazdów jak Nissan Leaf.

Akumulatory gromadzą nadprodukowaną energię elektryczną, a po zachodzie słońca magazyny oddają ją  do lokalnej sieci elektroenergetycznej.

1300 baterii zostało podzielonych na 56 sekcji. Każda partia magazynów umieszczona jest w specjalnej „szafce”, która daje możliwość pełnej kontroli temperatury wewnętrznej. Ponadto B2U Storage Solution ściśle współpracuje z producentami samochodów elektrycznych, aby opracować własne algorytmy do kontroli stanu naładowania i innych parametrów baterii.

Dedykowane „szafki” umożliwiające podłączanie akumulatorów w trybie plug-and-play oraz autorskie oprogramowanie sprawiają, że baterie mogą działać jeszcze przez pięć lat, zanim trafią do recyklingu.

Rosnąca podaż

Z każdym kolejny rokiem będzie przybywało zużytych baterii z pojazdów elektrycznych. Pod koniec bieżącej dekady czeka nas ich prawdziwa fala. Rozwiązanie B2U Storage Solutions z pewnością pomoże je odpowiednio zagospodarować.

Wyczerpujące się baterie i ich wpływ na środowisko, są ważnym tematem w dyskusjach na temat rewolucji w motoryzacji. Technologia opracowana przez B2U Storage Solutions może podziałać przekonująco na sceptyków transformacji e-mobility, której jesteśmy świadkami.

B2U działa na rynku od 2019 roku. Oprócz farmy w Lancaster, firma finalizuje kolejną w miejscowości Cayuma. Ten projekt również docelowo będzie wyposażony w zużyte akumulatory z pojazdów elektrycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE