Polski energytech z 54 milionami wsparcia VC

PFR Ventures opublikowała dane dotyczące rynku venture capital w Polsce za III kwartał bieżącego roku. Raport “Transakcje na polskim rynku VC” publikowany jest co kwartał, pokazując kondycję rynku, najważniejszych inwestorów oraz wskazując te innowacyjne spółki, którym udało się pozyskać największe kwoty wsparcia.

W tym kwartale kilku polskim spółkom udało się pozyskać finansowanie powyżej 10 milionów złotych, w tym również – co jest dużym osiągnięciem – spółce pośrednio związanej z sektorem energytech.

Przedstawiciel AI Clearing, bo o tej spółce mowa, tak komentuje dla nas sukces w pozyskaniu środków z rynku VC: – Obecnie na rynku venture capital dużo ciężej pozyskać finansowanie. Liczba transakcji w 2023 roku w porównaniu z poprzednimi latami znacznie spadła. Szczególnie jeżeli mówimy o rundach finansowania serii A+. Pomimo tej sytuacji udało nam się przeprowadzić szybki i konkurencyjny proces. Ośmiokrotny wzrost przychodów w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy oraz unikalna technologia AI okazały się interesujące dla funduszy.

Drugi najlepszy wynik

Spółka w rundzie A pozyskała 54,9 miliona złotych, gromadząc je od funduszy: Prudence VC, FJ Labs, Inovo VC, Tera Ventures i Innovation Nest. Zbiórce przewodził pierwszy z wymienionych, czyli amerykański fundusz Prudence. Pozyskana kwota stawia AI Clearing na drugim miejscu jeżeli chodzi o wysokość pozyskanych środków dla wszystkich polskich startupów w III kwartale 2023 roku na rynku VC.

Farma fotowoltaiczna kilkukrotnie szybciej

AI Clearing stworzyło autorskie rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji (proprietary AI) wspomagające i przyspieszające duże procesy budowlane, takie jak wielkoskalowe farmy fotowoltaiczne, koleje, drogi, gazociągi, lotniska, instalacje przemysłowe oraz linie energetyczne.

Jak tłumaczy nam CEO AI Clearing, Michael Mazur, technologia AI Clearing umożliwia generalnym wykonawcom, inwestorom i instytucjom finansującym dokładne śledzenie postępu prac budowlanych w czasie rzeczywistym: – Największa wartość AI Clearing to autorska sztuczna inteligencja pozwalającą na analizę postępu budowy w czasie rzeczywistym przy dużo większej dokładności. Dla wielkoskalowych farm solarnych oferujemy także rozwiązania wspierające ich działanie po etapie budowy. Oferujemy technologię wykrywającą anomalia pojawiające się na farmie w celu naprawy i poprawy wydajności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE