W cieniu kontrowersji Biden dał zielone światło dla największej morskiej farmy wiatrowej w USA

Administracja prezydenta Bidena zatwierdziła projekt morskiej farmy wiatrowej, który powstanie u wybrzeży New Jersey. System ma produkować wystarczającą ilość energii odnawialnej dla nawet 500 000 gospodarstw domowych.

Projekt Ocean Wind 1, zaprojektowany przez duńską firmę energetyczną Ørsted, powstanie około 15 mil od wybrzeża New Jersey. Wygeneruje 1 100 MWh energii elektrycznej – wystarczająco dużo, aby zasilić pół miliona domów.

Farma będzie się składać z 98 turbin i może być oddana do użytku już 2025 roku.

Kontrowersje wokół energetyki wiatrowej

Republikańscy lobbyści byli w ostatnich tygodniach zaangażowali się w kampanię mającą na celu spowolnienie sektora energetyki wiatrowej w Stanach Zjednoczonych.

Od grudnia 30 martwych wielorybów zostało wyrzuconych na brzeg wzdłuż wybrzeża Atlantyku. Republikanie wraz z przedstawicielami koncernów paliwowych twierdzą, że jest to efekt rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.

Według NOAA, agencji federalnej, która prowadzi badania morskie, nie ma dowodów na to, że elektrownie wiatrowe były przyczyną zgonów ryb. Agencja podkreśla, że największym zagrożeniem dla wielorybów są statki i urządzenia połowowe.

Oprócz krytyki ze strony Republikanów w Kongresie, morska energetyka wiatrowa zainspirowała również wiele lokalnych organizacji non-profit, które twierdzą, że w taki sposób przemysł energetyczny szkodzi wielorybom.

Morska energetyka wiatrowa będzie filarem USA?

Biden wskazał morską energię wiatrową jako kluczowe odnawialne źródło energii dla osiągnięcia celów klimatycznych USA. Administracja chce zainstalować 30 GW morskiej energii wiatrowej do 2030 roku.

Ocean Wind 1 to trzecia tego typu inwestycja zatwierdzona przez administrację Bidena. Wcześniej potwierdzono projekty Vineyard Wind u wybrzeży Massachusetts i South Fork Wind na wschód od Long Island w Nowym Jorku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE