Jeden z największy europejskich systemów magazynowania energii powstanie w Niemczech

Firma Eco Stor planuje budowę akumulatorowego systemu magazynowania energii (BESS) o mocy 300 MW/600 MWh w Saksonii-Anhalt w Niemczech. Będzie to jeden z największych takich projektów w całej Europie.

Dyrektor zarządzający Eco Stor, Georg Gallmetzer potwierdził, że projekt zostanie ukończony w 2025 roku i będzie wymagał inwestycji w wysokości około 250 milionów euro (280 milionów dolarów). Budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku.

Konfiguracja projektu

Projekt będzie obejmował sześć bloków ECO STOR ES-50C, każdy o mocy 50 MW/100 MWh. Każdy blok ma stację 110 kV, 16 kontenerów na falowniki i transformatory oraz 32 boxy na akumulatory litowo-jonowe.

Wniosek o pozwolenie na budowę został złożony, a decyzja spodziewana jest w najbliższych tygodniach.

Działalność Eco Stor w Niemczech

Firma Eco Stor niedawno wdrożyła i uruchomiła dwa projekty magazynowania energii w Niemczech. Pierwszy z nich dla firmy inwestycyjnej Obton (27,6 MW/32,4 MWh), drugi dla przedsiębiorstwa energetycznego Verbund (20.7MW/20.7MWh).

Projekt w Saksonii-Anhalt będzie większy niż obecny lider BESS w Niemczech – 72 MW w Werne, wdrożony i należący do firmy energetycznej RWE. RWE jest w trakcie realizacji dwóch projektów – 80 MW/84 MWh i 140 MW/151 MWh (oba w Nadrenii Północnej-Westfalii). Planowana data uruchomienia to 2024 rok.

Zgodnie z danymi Eco Stor, Niemcy dysponują obecnie ponad 1 GW w wielkoskalowych magazynach energii. Największym projektem BESS w Europie pod względem mocy energetycznej jest brytyjski system o pojemności 196 MWh stworzony Harmony Energy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE