Kolejny elektryczny autobus szkolny w polskiej gminie

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 2 minuty
elektryczny autobus szkolny

Bezpieczny, komfortowy, ekologiczny i osiągający na jednym ładowaniu ponad 350 kilometrów – taki jest nowy elektryczny autobus szkolny Yutong ICE12, który odebrała gmina Sadowne. Dostarczyła go firma Busnex Poland, dla której jest to kolejny zrealizowany kontrakt z sektora komunikacji szkolnej. Elektrobusy marki Yutong wożą uczniów w gminach: Bobowa, Śniadowo, Ojrzeń, Ożarów Mazowiecki i Jawornik Polski.

Yutong ICE12 jest z powodzeniem wykorzystywany przez samorządy nie tylko jako typowy autobus szkolny. Dzięki wysokiemu zasięgowi – przekraczającemu 350 kilometrów – wozi dzieci także na wycieczki do kina czy teatru, zapewniając wysoki komfort podróży. Dlatego cieszymy się, że jego walory doceniła także gmina Sadowne – mówił Marcin Kucharski, prezes zarządu Busnex Poland.

Nowoczesny elektryczny autobus szkolny

Elektryczny autobus Yutong ICE12 liczy blisko 12,5 metra długości i jest wyposażony w automatyczną klimatyzację, elektryczne ogrzewanie, fotele z pasami bezpieczeństwa i windę, która zapewnia dostęp do pojazdu osobom niepełnosprawnym oraz o ograniczonej mobilności. Poza dostarczeniem elektrobusu, Busnex Poland zapewnił także stację do jego ładowania.

Zakup elektrycznego autobusu szkolnego wraz z infrastrukturą do ładowania przez Gminę Sadowne jest realizowany dzięki dofinansowaniu w wysokości 2,94 mln zł, pozyskanemu w ramach trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – PGR. Dotacja została przyznana w 2022 r., a w pierwszym kwartale 2023 r. samorząd ogłosił przetarg i wybrał ofertę Busnex Poland. Z końcem roku autobus został odebrany przez gminę Sadowne.

Źródło: informacja prasowa

Powiązane artykuły

energetyka wiatrowa

Sektor wiatrowy ma pomysł na repolonizację

W Świnoujściu, podczas Europejskiego Forum Nowych Idei (EFNI), premier Donald Tusk symbolicznie „położył biało-czerwoną flagę na polskiej gospodarce”. To nie tylko gest polityczny, ale deklaracja końca „naiwnej globalizacji” i początek nowego rozdziału – odbudowy narodowego przemysłu. Ważnym elementem tej strategii…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 3 minuty
list pompy ciepła

Polska branża pomp ciepła apeluje o repolonizację technologii i nową politykę przemysłową. Galmet pisze do Premiera Tuska

Po deklaracji Premiera Donalda Tuska o konieczności repolonizacji kluczowych sektorów gospodarki, pojawił się pierwszy wyraźny głos poparcia ze strony polskiego przemysłu. Prezes firmy Galmet – największego polskiego producenta pomp ciepła i zasobników ciepłej wody – wystosował list otwarty do szefa…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 3 minuty