Grupa Greenvolt wyposaży międzynarodowy koncern spożywczy w fotowoltaikę

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 2 minuty
greenvolt

Grupa Greenvolt podpisała pierwszą umowę z Flora Food Group, globalnym liderem w branży spożywczej, dotyczącą rozwoju dwóch projektów w zakresie zdecentralizowanej produkcji energii. Za pośrednictwem swojej wyspecjalizowanej spółki ds. dystrybucji energii, Greenvolt Next, Grupa będzie odpowiedzialna za zainstalowanie blisko 5 000 paneli fotowoltaicznych w zakładach Flora Food Group w Portugalii i Niemczech.

Łącznie będą one generować ponad 3 GW/h czystej energii rocznie. Umowa przewiduje instalację 1 485 paneli w obiektach w Portugalii, znajdujących się w Santa Iria da Azóia, w gminie Loures oraz 3 483 w niemieckim zakładzie produkcyjnym w Wittenbergu, w regionie Saksonii Górnej.

W portugalskiej jednostce – projekcie realizowanym przez Greenvolt Next Portugal – panele o mocy 861,3 kWp pozwolą fabryce wygenerować 1,1 GW/h czystej energii rocznie. Niemiecka filia Greenvolt Next – Energy Partners (MaxSolar Group), zainstaluje panele o mocy 1 999 kWp, generujące 1,99 GW/h rocznie. Oba projekty zakładają redukcję kosztów energetycznych o około 20%.

– To znaczące projekty dystrybucji energii, które Greenvolt zrealizuje poprzez swoje spółki zależne, co pokazuje siłę paneuropejskiej platformy, którą konsekwentnie rozwijamypowiedział João Manso Neto, CEO Grupy Greenvolt.

Niedawno Greenvolt został włączony do portfolio KKR, globalnego funduszu realizującego strategię inwestycji w infrastrukturę.

– Przynależność do portfela KKR umożliwia nam przyspieszenie planu wzrostu Greenvolt, a jednocześnie stwarza możliwość współpracy z innymi firmami z globalnego portfela KKR, takimi jak Flora Food Group, przede wszystkim w zakresie dystrybucji energii dodaje João Manso Neto.

Rozwój Grupy Greenvolt

Generacja rozproszona energii stanowi jeden z kluczowych filarów wzrostu Grupy Greenvolt, która konsekwentnie rozwija swoją paneuropejską platformę samozaopatrzenia, obecnie działającą w 13 krajach. Firma jest globalnym liderem w realizacji dużych projektów (Utility-Scale) z zakresu energetyki wiatrowej i słonecznej oraz rozwiązań bateryjnych w 16 krajach, a ponadto należy do czołowych graczy w produkcji czystej energii z biomasy pozostałościowej w Portugalii i Wielkiej Brytanii, gdzie posiada elektrownie Tilbury Green Power i Kent Central.

Partnerstwo z Greenvolt idealnie wpisuje się w nasze cele zrównoważonego rozwoju. Instalując panele w naszych obiektach w Portugalii i Niemczech, podejmujemy konkretne działania na rzecz redukcji naszego śladu, jednocześnie zwiększając efektywność operacyjną – podkreśla Laurent Lavenut, Dyrektor ds. Operacji i Produktu w Flora Food Group.

Powiązane artykuły

energetyka wiatrowa

Sektor wiatrowy ma pomysł na repolonizację

W Świnoujściu, podczas Europejskiego Forum Nowych Idei (EFNI), premier Donald Tusk symbolicznie „położył biało-czerwoną flagę na polskiej gospodarce”. To nie tylko gest polityczny, ale deklaracja końca „naiwnej globalizacji” i początek nowego rozdziału – odbudowy narodowego przemysłu. Ważnym elementem tej strategii…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 3 minuty
list pompy ciepła

Polska branża pomp ciepła apeluje o repolonizację technologii i nową politykę przemysłową. Galmet pisze do Premiera Tuska

Po deklaracji Premiera Donalda Tuska o konieczności repolonizacji kluczowych sektorów gospodarki, pojawił się pierwszy wyraźny głos poparcia ze strony polskiego przemysłu. Prezes firmy Galmet – największego polskiego producenta pomp ciepła i zasobników ciepłej wody – wystosował list otwarty do szefa…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 3 minuty