E-paliwo na bazie wodoru i dwutlenku węgla z 129 milionami dolarów wsparcia VC

Niemiecki startup opracował formułę e-paliwa, którego składowymi są wodór i dwutlenek węgla. 

W tym tygodniu Ineratec pozyskał na rozwój swojego produktu w ramach rundy B 129 milionów dolarów. Zbiórce przewodził Piva Capital, amerykański fundusz venture capital, który specjalizuje się w inwestycjach w startupy z branży energetycznej i przemysłowej. W rundzie udział wzięli również wcześniejsi inwestorzy Ineratec, tacy jak Planet A Ventures i High-Tech Gründerfonds.

Nowe e-paliwa od Ineratec będą miały zastosowanie w lotnictwie, transporcie drogowym, morskim, a także w przemyśle chemicznym.

2,500 ton rocznie e-paliwa

W tym momencie spółka buduje fabrykę we Frankfurcie, która będzie w stanie produkować 2,500 ton e-paliwa Ineratec rocznie. Firma podpisała już umowę na budowę kolejnej fabryki w Chile. Z e-paliw będą tam korzystać ciężarówki wykorzystywane w silnie rozwiniętym w tym kraju przemyśle wydobywczym.

Poszukiwane

Od 2030 roku  w Unii Europejskiej nie będzie można stosować paliw kopalnych zarówno dla pojazdów osobowych, transportu publicznego jak i samochodów ciężarowych. E-paliwa natomiast będą dopuszczone do obrotu, stąd ogromna presja na rozwijanie tego typu nowych paliw.

Źródło: Sifted.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE