Rowery elektryczne z 28 mln dofinansowania. Światełko w tunelu dla branży?

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 2 minuty

HumanForest, londyński startup z branży elektromobilności zdobył 5,7 miliona funtów finansowania w rundzie A (28,7 mln złotych). To nadzieja dla innych borykających się z problemami firm z sektora mikromobilności.

Sytuacja na rynku elektrycznych rowerów miejskich nie jest wesoła – giganci tacy jak Tier, Voi, Bolt czy Bird liczą straty i tną zatrudnienie.Na przykład estoński Bolt 2022 rok zakończył stratą w wysokości 72 milionów euro.

Rowery elektryczne na plusie

Ewenementem jest brytyjska mikrospółka HumanForest, działająca wyłącznie na terenie Londynu, która, tak jak pisaliśmy powyżej, otrzymała wysokie finansowanie na dalszy rozwój biznesu. Inwestorami są m.in. Güil Mobility Ventures and Fen Ventures. HumanForest posiada w tym momencie 10 tysięcy rowerów elektrycznych i pół miliona użytkowników.

Spółka planuje przeznaczyć zdobyte w zbiórce środki na ekspansję firmy: poza Londyn i poza granice Wielkiej Brytanii. Czy ekspansja i wzrost spółki nie sprawi, że zacznie mieć podobne problemy jak Tier, Voi czy Bird? Czas pokaże, choć jak mówi dla Sifted Jose Eluchans, CFO of Forest jego spółka, w odróżnieniu od innych miejskich wypożyczalni rowerów elektrycznych, swój przychód w dużym stopniu opiera na przychodach z reklam i to właśnie ta strategia odpowiada za sukces londyńskiego startupu.

Źródło: Sifted.eu

Powiązane artykuły

energetyka wiatrowa

Sektor wiatrowy ma pomysł na repolonizację

W Świnoujściu, podczas Europejskiego Forum Nowych Idei (EFNI), premier Donald Tusk symbolicznie „położył biało-czerwoną flagę na polskiej gospodarce”. To nie tylko gest polityczny, ale deklaracja końca „naiwnej globalizacji” i początek nowego rozdziału – odbudowy narodowego przemysłu. Ważnym elementem tej strategii…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 3 minuty
list pompy ciepła

Polska branża pomp ciepła apeluje o repolonizację technologii i nową politykę przemysłową. Galmet pisze do Premiera Tuska

Po deklaracji Premiera Donalda Tuska o konieczności repolonizacji kluczowych sektorów gospodarki, pojawił się pierwszy wyraźny głos poparcia ze strony polskiego przemysłu. Prezes firmy Galmet – największego polskiego producenta pomp ciepła i zasobników ciepłej wody – wystosował list otwarty do szefa…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 3 minuty