Powstała pierwsza bateria przepływowa z wbudowanym ultrakondensatorem

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 2 minuty
magazyn energi

Amerykańska firma Salgenx poinformowała, że z powodzeniem zintegrowała ultrakondensatory ze swoimi akumulatorami redoks. W efekcie otrzymano wyższą moc i wydajność baterii.

Akumulatory wyprodukowane zgodnie z autorską technologią startupu charakteryzują się żywotnością wynoszącą ponad 25 lat i wydajnością na poziomie 91%. Ich gęstość energii jest na wyższym poziomie niż w przypadku większości innych dostępnych obecnie rozwiązań przepływowych.

Zaletą akumulatorów Salgenx jest ich uniwersalność. Mogą być wykorzystywane do magazynowania energii w skali sieci (zarówno samodzielnego, jak i z elektrowniami słonecznymi bądź wiatrowymi), wsparcia popytu, arbitrażu sieciowego, wdrażania mikrosieci, regulacji napięcia i częstotliwości, kogeneracji, stacji ładowania pojazdów elektrycznych, a także magazynowania ciepła.

Dzięki integracji ultrakondensatorów system jest teraz w stanie skuteczniej obsługiwać krótkotrwałe zapotrzebowanie na dużą moc. Same akumulatory przepływowe wykorzystujące słoną wodę charakteryzują się wysoką gęstością energii, natomiast ultrakondensatory to przede wszystkim duża gęstość mocy.

W efekcie rozwiązanie startupu umożliwia długotrwałe magazynowanie energii oraz wsparcie mocowe ze strony utrakondensatorów. Według Grega Giese, dyrektora generalnego Salgenx, jest to przełom dla sektora magazynowania energii i OZE.

Powiązane artykuły

energetyka wiatrowa

Sektor wiatrowy ma pomysł na repolonizację

W Świnoujściu, podczas Europejskiego Forum Nowych Idei (EFNI), premier Donald Tusk symbolicznie „położył biało-czerwoną flagę na polskiej gospodarce”. To nie tylko gest polityczny, ale deklaracja końca „naiwnej globalizacji” i początek nowego rozdziału – odbudowy narodowego przemysłu. Ważnym elementem tej strategii…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 3 minuty
list pompy ciepła

Polska branża pomp ciepła apeluje o repolonizację technologii i nową politykę przemysłową. Galmet pisze do Premiera Tuska

Po deklaracji Premiera Donalda Tuska o konieczności repolonizacji kluczowych sektorów gospodarki, pojawił się pierwszy wyraźny głos poparcia ze strony polskiego przemysłu. Prezes firmy Galmet – największego polskiego producenta pomp ciepła i zasobników ciepłej wody – wystosował list otwarty do szefa…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 3 minuty