Potentat odzieżowy podpisuje umowę PPA z polskim liderem sektora OZE

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 2 minuty
h&m
Źródło: Shutterstock

R.Power, lider w sektorze energii odnawialnej w Polsce, zawarł finansową umowę zakupu energii (PPA) z Grupą H&M. Umowa ta zakłada dostarczenie przez R.Power około 50 GWh czystej energii słonecznej rocznie do sieci, co umożliwi Grupie H&M zaspokojenie jej potrzeb energetycznych w Polsce.

Kluczowy krok w stronę zrównoważonego rozwoju

„Umowa PPA z Grupą H&M to znaczący krok naprzód w umacnianiu naszej pozycji lidera w sektorze energii odnawialnej. Podziwiamy Grupę H&M za jej zaangażowanie w realizację strategii zrównoważonego rozwoju. Dążenie H&M do budowy biznesu neutralnego dla klimatu może stanowić wzór dla innych firm działających na polskim rynku” powiedział Tomasz Sęk, współzałożyciel i członek zarządu R.Power, cytowany w komunikacie.

Grupa H&M dąży do zmniejszenia całkowitej emisji gazów cieplarnianych w zakresach 1, 2 i 3 o 56% do 2030 roku, a jej ostatecznym celem jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2040 roku. Umowa z R.Power obejmie zieloną energię zużywaną w sklepach, centrach dystrybucyjnych i biurach Grupy H&M w Polsce.

„Obecnie 94% energii elektrycznej kupowanej na potrzeby działalności Grupy H&M pochodzi ze źródeł odnawialnych. Aby osiągnąć swoje cele w zakresie dekarbonizacji, firma zawiera finansowe umowy zakupu energii (PPA), dążąc do tego, aby ≥50% jej odnawialnej energii elektrycznej do 2040 roku pochodziło z umów zakupu energii z nowo powstających źródeł energii odnawialnej (PPAs),” czytamy w komunikacie.

R.Power – lider w produkcji energii słonecznej

R.Power jest wiodącym producentem energii słonecznej w Polsce, rozwijającym swoją działalność również w Rumunii, Włoszech, Portugalii, Hiszpanii i Niemczech. Firma zajmuje się rozwijaniem elektrowni fotowoltaicznych, ich budową, obsługą oraz produkcją energii ze źródeł odnawialnych. Obecnie R.Power rozwija portfel o mocy ponad 26 GWp aktywów PV i BESS, oferując sprzedaż energii w formule PPA.

Źródło: R.Power

Powiązane artykuły

energetyka wiatrowa

Sektor wiatrowy ma pomysł na repolonizację

W Świnoujściu, podczas Europejskiego Forum Nowych Idei (EFNI), premier Donald Tusk symbolicznie „położył biało-czerwoną flagę na polskiej gospodarce”. To nie tylko gest polityczny, ale deklaracja końca „naiwnej globalizacji” i początek nowego rozdziału – odbudowy narodowego przemysłu. Ważnym elementem tej strategii…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 3 minuty
list pompy ciepła

Polska branża pomp ciepła apeluje o repolonizację technologii i nową politykę przemysłową. Galmet pisze do Premiera Tuska

Po deklaracji Premiera Donalda Tuska o konieczności repolonizacji kluczowych sektorów gospodarki, pojawił się pierwszy wyraźny głos poparcia ze strony polskiego przemysłu. Prezes firmy Galmet – największego polskiego producenta pomp ciepła i zasobników ciepłej wody – wystosował list otwarty do szefa…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 3 minuty