Top tematy na naszym portalu w 2023 roku

Opublikowany: Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 3 minuty

Jakie artykuły czytaliście najchętniej na E-magazyny.pl przez ostatnie 12 miesięcy? Jakie tematy uznaliście za najbardziej godne uwagi?

Najpopularniejsze newsy

Oto najczęściej przez Was czytane na naszym portalu wiadomości w 2023 roku:

E-magazyny Podcast: Najchętniej słuchany podcast

W ubiegłym roku najchętniej słuchanym podcastem był ten najmocniej techniczny, a mianowicie Top technologie magazynowania energii, w którym to dr Krzysztof Bodzek opowiadał o najpopularniejszych ale i najnowszych metodach magazynowania energii:

Chcielibyście, żeby w naszym podcaście pojawiało się więcej tego typu, mocno technicznych odcinków? Jeżeli tak, to dajcie znać w komentarzach.

Baza wiedzy: atom i wodór – niekwestionowani liderzy

Podstawy podstaw, kluczowe definicje, technologie i przepisy prawa – to nasz dział “Baza Wiedzy”. Wśród tekstów z naszej Bazy Wiedzy najchętniej czytaliście o energetyce jądrowej i produkcji wodoru. Na pierwszym miejscu znalazły się tematy dotyczące energetyki jądrowej, tuż za nimi te związane z zielonym wodorem, a konkretniej z elektrolizą wody. I nic dziwnego, w końcu to właśnie w tym roku w Polsce podpisano historyczną, bo pierwszą umowę na budowę elektrowni jądrowej, które to wydarzenie było przecież poprzedzone konfliktem koreańsko-amerykańskim. W ubiegłym roku zaczęło też być głośno o małych reaktorach modułowych, SMR-ach.

Jeżeli chodzi o drugi na podium wodór, to w tym roku pojawiło się na polskim rynku wiele “pierwszych” innowacji związanych z tym pierwiastkiem. Pierwsze ogólnodostępne stacje tankowania wodorem. Pierwsza lokomotywa z kotłem wodorowym. Pierwsze osiedle ogrzewane wodorem. Pierwsza łódź wodorowa. Jednym słowem – działo się!

Dopowiemy tylko, że atom i wodór to tematy, które angażowały Was dużo bardziej niż pozostałe na liście naszych top topów, wśród których dominują te związane z nowymi technologiami baterii i ogólnie magazynowania energii. Zaskoczeniem za to z pewnością dla nas było pojawienie się w top10 artykułu Bocianie gniazda na słupach energetycznych 😉

Najchętniej czytane w sekcji Eksperckim Okiem – zmiany ustawy OOŚ

Jedna rzecz to newsy czy artykuły merytoryczne, inna to spojrzenie eksperta. W ubiegłym roku poniższe rozmowy z naukowcami czy przedstawicielami firm energetycznych cieszyły się największym zainteresowaniem:

Zmiana ustawy OOŚ – co się zmieniło i jak zmiany wpłyną na proces uzyskiwania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach
Budynki zeroemisyjne, czyli przyszłość budownictwa w kontekście przepisów unijnych
Magazynowanie energii cieplnej – rozwiązania i trendy

Social Media – najwięcej wyświetleń

Najpopularniejszymi postami w tym roku były te dotyczące pierwszej edycji konferencji organizowanej przez nasz portal, tj. “Elastyczność sieci oraz magazynowanie energii” (i przy tej okazji chcemy serdecznie zaprosić na kolejną edycję konferencji, która odbędzie się już za trzy miesiące, tj. W kwietniu bieżącego roku).

Inne cieszące się Waszym zainteresowaniem były związane z naszymi wywiadami: rozmowa z profesorem Marcinem Molendą, Maciejem Merkiem, prezesem Phoenix Contact Sp. z o.o., Pawłem Czausem, prezesem Nomad Electric, Pawłem Średniawą, prezesem ONDE czy ta z Martynem Szczepankowskim z SunRoof.

Powiązane artykuły

strefy czystego transportu

Strefy czystego transportu w dużych miastach od 2026 roku

Senat RP przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Najważniejszym elementem nowych przepisów jest wprowadzenie obowiązku ustanawiania stref czystego transportu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców, jeśli odnotowano w nich przekroczenie dopuszczalnych poziomów stężenia dwutlenku azotu (NO2)…

Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 2 minuty
wręczenie postulatów

Dokument zawierający 10 postulatów dla polskiej energetyki złożony w kluczowych instytucjach

Przedstawiciele redakcji e-magazyny.pl osobiście złożyli dokument zawierający 10 postulatów dla polskiej energetyki w czterech instytucjach, do których od początku był adresowany. Postulaty trafiły do Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Polskich Sieci Elektroenergetycznych oraz Urzędu Regulacji Energetyki. Dokument to…

Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 8 minut

Konferencja „Elastyczność sieci oraz magazynowanie energii” – relacja

Zdjęcia z konferencji możesz zobaczyć w jednym z albumów: 27.04.2023 r odbyła się organizowana przez nasz portal konferencja „Elastyczność sieci oraz magazynowanie energii”. W Warszawskim hotelu Hilton zgromadziło się ponad 800 liderów sektora energetycznego, branży motoryzacyjnej oraz przedstawiciele instytucji publicznych.…

Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 8 minut
v2g

Myenergi zapowiada pierwszą domową ładowarkę V2G w Wielkiej Brytanii

Brytyjska firma Myenergi pracuje nad przełomową domową ładowarką z technologią vehicle-to-grid (V2G). Ma to być pierwsze w Wielkiej Brytanii masowo dostępne urządzenie tego typu. Premiera zaplanowana jest na 2025 rok i zbiegnie się w czasie z wprowadzeniem na rynek w…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 3 minuty
magazyn energii

Rekordowe zainteresowanie magazynami energii na najnowszej aukcji rynku mocy

Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) przeprowadziły najnowszą aukcję rynku mocy, która przyciągnęła czołowych deweloperów projektów bateryjnych magazynów energii, mimo mniej korzystnych warunków. Kluczowe projekty i deweloperzy Columbus Energy Spółka z Krakowa, rozwijająca projekty od 2 lat, zabezpieczyła kolejne kontrakty mocowe. Wcześniej…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 2 minuty