Kolejna duża umowa PPA na zakup zielonej energii w Polsce

Od 2025 do 2034 roku firma Statkraft będzie dostarczać operatorowi telekomunikacyjnemu Play 34,2 GWh energii elektrycznej rocznie. Umowa obejmuje dostawy energii w trybie „baseload”, zapewniając stałe ilości energii przez całą dobę przez cały okres obowiązywania umowy. Energia będzie pochodzić z instalacji fotowoltaicznej o mocy 36 MWp znajdującą się w Resku.

Farma słoneczna w północno-zachodniej Polsce jest projektem zrealizowanym przez firmę Better Energy, która specjalizuje się w inwestycjach i rozwoju energii odnawialnej. W 2022 roku Statkraft i Better Energy podpisały 10-letnią umowę PPA, co umożliwiło budowę elektrowni w Resku.

Obopólne korzyści

Pieter Schipper, wiceprezes ds. północno-zachodniej Europy i Stanów Zjednoczonych w Statkraft, podkreślił, że umowa PPA z Play umożliwia firmie kontynuację dywersyfikacji bazy klientów oraz przyczynia się do transformacji energetycznej polskiego sektora telekomunikacyjnego. Play, rozwijając swoją sieć komórkową dla 17 milionów klientów, zabezpieczył długoterminową umowę na zakup energii elektrycznej, podkreślając swoje zaangażowanie w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Jean Marc Harion, prezes zarządu Play, wyjaśnił, że współpraca ze Statkraft jest kluczowa dla realizacji celów środowiskowych firmy i wpłynie pozytywnie na jej ślad węglowy. Koncentrując się na dywersyfikacji źródeł energii, firma skupia się na zmniejszaniu emisji CO2, co stanowi istotny krok w kierunku zrównoważonego biznesu.

Kolejny operator z zieloną energią

Play to kolejny z operatorów telekomunikacyjnych z umową na zieloną energię. Pod koniec zeszłego roku pisaliśmy o działaniach w tym zakresie prowadzonych przez Orange Polska.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule Orange Polska z umową na czystą energię.

Źródło: statkraft.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE