Orange Polska z umową na czystą energię

Orange Polska podpisała umowę z firmą R.Power, która dostarczy firmie energię elektryczną wytwarzaną przez instalacje fotowoltaiczne od lipca 2024 roku. Umowa obowiązywać będzie przez 10 lat, do 2034 roku, co oznacza dostawę ponad 600 GWh energii ze słońca.

– To nasz kolejny krok ku zeroemisyjności i kolejna umowa zawarta w formule PPA (Power Purchase Agreement), ale pierwsza dotycząca fotowoltaiki na tak znaczącą skalę. Dzięki zabezpieczonej w ramach tej współpracy energii, również w kolejnych latach odnawialne źródła będą stanowiły co najmniej 65% naszego zużycia prądu. Oznacza to, że już dziś wypełniamy nasz strategiczny cel, zakładający zaspokajanie większości naszych energetycznych potrzeb ze źródeł odnawialnych do 2025 r., nawet biorąc pod uwagę dynamicznie rosnący ruch w naszej sieci – powiedziała Liudmila Climoc, prezeska Orange Polska.

Ambitne cele klimatyczne Orange

Firma dąży do osiągnięcia całkowitej neutralności klimatycznej do 2040 roku. W ramach wcześniejszych działań, Orange Polska zaoszczędziła już ponad 1,1 TWh energii, co przekłada się na znaczący spadek emisji CO2.

W pierwszym półroczu tego roku w porównaniu do pierwszego półrocza 2015 r., operator zredukował emisje własne o 68%, pomimo ośmiokrotnego wzrostu ruchu w sieci w latach 2015-2023.

Ponad 2/3 energii z OZE

Obecnie ponad 70% całkowitego zużycia energii Orange Polska pochodzi z odnawialnych źródeł. To dowód na konsekwentne dążenie firmy do zrównoważonej przyszłości i odpowiedzialnego podejścia do kwestii klimatycznych.

Orange Polska widzi znaczącą rolę firm technologicznych w walce ze zmianami klimatu. Dlatego inwestuje w odnawialne źródła energii, ogranicza emisje CO2 oraz promuje zasady gospodarki obiegu zamkniętego.

Źródło: orange.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE