Uruchomiono największy magazyn energii BESS w Europie

Brytyjska spółka Harmony Energy Income Trust (HEIT) ogłosiła uruchomienie Bumpers Battery Energy Storage System. Ten wyjątkowy projekt ma pojemność na poziomie 198 MWh, co czyni go największym magazynem energii w Europie.

Największy magazyn energii – rosnący potencjał Wielkiej Brytanii

Bumpers Battery Energy Storage System to projekt o mocy 99 MW, który może dostarczyć energię wystarczającą do zasilenia 450 000 brytyjskich domów przez dwie godziny. Jednak to nie jedyna innowacyjna inwestycja HEIT.

Drugi projekt, Little Raith BESS (49,5 MW/99 MWh), został uruchomiony w Szkocji, wzmacniając pozycję Wielkiej Brytanii jako lidera w dziedzinie magazynowania energii odnawialnej. Obie inwestycje wykorzystują system Megapack 2XL od Tesli i są zarządzane za pomocą platformy Autobidder, która została wcześniej przetestowana przez brytyjskiego inwestora w innych projektach.

Po udanym uruchomieniu magazynu energii Bumpers, Harmony Energy Income Trust (HEIT) posiada obecnie dwa z trzech największych funkcjonujących BESS w Europie. Dotychczas największym magazynem pod względem pojemności był projekt Pillswood (98 MW/196 MWh), uruchomiony w pobliżu miasta Kingston upon Hull w Yorkshire w listopadzie 2022 roku.

Niezależność Harmony Energy

Warto podkreślić, że wszystkie projekty magazynów energii od Harmony Energy zostały zrealizowane bez wsparcia z publicznych funduszy. To dowodzi ich zobowiązania do rozwijania zrównoważonych źródeł energii i magazynowania energii. Firma planuje również kontynuować ekspansję w tej dziedzinie w najbliższym półroczu.

Największy magazyn energii Bumpers Battery Energy Storage System i Little Raith BESS stanowią mocny sygnał sukcesu Wielkiej Brytanii w dziedzinie magazynowania energii odnawialnej, co ma kluczowe znaczenie w globalnych wysiłkach na rzecz przejścia na bardziej zrównoważone źródła energii.

Źródło: heitp.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE