Uruchomiono największy akumulatorowy magazyn energii w Holandii

Deweloper i operator SemperPower uruchomił w ciągu miesiąca swój drugi duży system BESS w Holandii. System Pollux mocy 30 MW i pojemności 68 MWh jest obecnie największym akumulatorowym magazynem energii w tym kraju.

Pollux został zainstalowany w tym samym miejscu (Vlissingen-Oost), co Castor BESS. Castor to nieco mniejszy magazyn o mocy 30 MW i pojemności 62 MWh, który został uruchomiony miesiąc temu.

Dostawcy komponentów

System bateryjny do projektu Pollux dostarczyła firma Alfen. Ponadto była również generalnym wykonawcą inwestycji, angażując się w roboty budowlane, integrację elektryczną i automatyzację.

Firma Alfen dostarczyła również system bateryjny dla pierwszego projektu SemperPower o mocy 9,3 MW/9,9 MWh oddanego do użytku w Terneuzen w 2021 roku. Do projektu Castor system został dostarczony przez firmę Rolls-Royce.

Ogromne zapotrzebowanie Holandii

Według operatora systemu przesyłowego w Holandii – TenneT, kraj ten potrzebuje 9 GW nowych magazynów energii do 2030 r. Niestety Holandia nadal pozostaje w tyle za Belgią i Niemcami pod względem wdrożeń nowych systemów.

Głównymi wyzwaniami, przed którymi stoi Holandia w tym obszarze są: wysoce przeciążona sieć oraz traktowanie systemów magazynowania energii zarówno jako konsumentów, jak i producentów energii elektrycznej.

Źródło: energy-storage.news

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE