Już 1400 stacji ładowania od polskiej sieci stacji paliw

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 2 minuty
stacje ładowania stacja paliw

Na podstawie partnerstwa sieci MOYA energia z Elocity, Anwim uruchomił ponad 1400 punktów ładowania dla pojazdów elektrycznych dla klientów korzystających z kart flotowych MOYA firma.

Firma konsekwentnie realizuje strategię rozwoju, w której elektromobilność jest istotnym elementem. Planuje ona do 2030 roku zbudować 10 tysięcy punktów ładowania, z czego 4 tysiące będzie należało bezpośrednio do firmy. Obecnie punkty ładowania MOYA energia są dostępne dla użytkowników programu MOYA firma, z planami, aby w przyszłości sieć była również dostępna dla posiadaczy aplikacji Super MOYA.

– Już dziś możemy zaoferować naszym flotowym klientom infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych w ponad 1400 punktach w całym kraju. To ogromny krok w kierunku propagowania zrównoważonego rozwoju elektromobilności. Nasze działania motywujemy, z jednej strony świadomością konieczności wdrażania rozwiązań ekologicznych, a z drugiej, wyjściem naprzeciw potrzebom naszych klientów, którzy z coraz większym zainteresowaniem przyglądają się pojazdom elektrycznym. Karta MOYA firma to dziś multienergetyczna karta flotowa, która pozwala zarówno na bezgotówkowy zakup paliw tradycyjnych, jak i ładowanie pojazdów EV, a docelowo będzie oferować dodatkowe źródła energii – takie, na jakie będzie popyt wśród naszych klientów – powiedział Andrzej Kisała, dyr. ds. rozwoju sprzedaży flotowej, Anwim S.A.

Aktywny udział w transformacji

Spółka Anwim, właściciel MOYA, oprócz dynamicznego rozwoju stacji paliw, dąży do bycia jednym z liderów transformacji energetycznej transportu. Znaczna część strategii rozwoju firmy skupia się na aspekcie ekologicznym, na który przeznacza około 1 mld złotych. Inwestycje te obejmują budowę sieci punktów ładowania pojazdów elektrycznych oraz produkcję i dystrybucję energii z odnawialnych źródeł.

Według planów punkty ładowania MOYA energia zostaną zlokalizowane zarówno na stacjach MOYA, jak i w kluczowych punktach strategicznych. Priorytetem jest zapewnienie dostępu do punktów ładowania w różnych miejscach kraju, zarówno na trasach tranzytowych, w mniejszych miastach, jak i w aglomeracjach. Strategia firmy dotycząca elektromobilności obejmuje również szeroką współpracę z innymi dostawcami, co pozwoli klientom na korzystanie z ponad 10 tysięcy punktów ładowania w całej Polsce do końca 2030 roku.

Źródło: moyastacja.pl

Powiązane artykuły

strefy czystego transportu

Strefy czystego transportu w dużych miastach od 2026 roku

Senat RP przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Najważniejszym elementem nowych przepisów jest wprowadzenie obowiązku ustanawiania stref czystego transportu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców, jeśli odnotowano w nich przekroczenie dopuszczalnych poziomów stężenia dwutlenku azotu (NO2)…

Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 2 minuty
wręczenie postulatów

Dokument zawierający 10 postulatów dla polskiej energetyki złożony w kluczowych instytucjach

Przedstawiciele redakcji e-magazyny.pl osobiście złożyli dokument zawierający 10 postulatów dla polskiej energetyki w czterech instytucjach, do których od początku był adresowany. Postulaty trafiły do Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Polskich Sieci Elektroenergetycznych oraz Urzędu Regulacji Energetyki. Dokument to…

Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 8 minut

Konferencja „Elastyczność sieci oraz magazynowanie energii” – relacja

Zdjęcia z konferencji możesz zobaczyć w jednym z albumów: 27.04.2023 r odbyła się organizowana przez nasz portal konferencja „Elastyczność sieci oraz magazynowanie energii”. W Warszawskim hotelu Hilton zgromadziło się ponad 800 liderów sektora energetycznego, branży motoryzacyjnej oraz przedstawiciele instytucji publicznych.…

Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 8 minut
elektryfikacja floty

Coca-Cola w Polsce i krajach bałtyckich elektryfikuje firmową flotę przy wsparciu Elocity

Zrównoważony rozwój, odpowiedzialne podejście do kwestii wpływu na środowiskoi redukcja emisji CO2 to tematy bliskie światowym koncernom. Jednym z narzędzi, które wspierają biznes w osiąganiu celów ESG jest elektryfikacja flot samochodowych. Służbowe samochody elektryczne w połączeniu z infrastrukturą ich ładowania…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 4 minuty
wodór

Green Cat zrealizuje innowacyjny projekt wodorowy w Szkocji

Green Cat Contracting, firma specjalizująca się w budowie ekologicznych instalacji, została wybrana przez prestiżowy James Hutton Institute do realizacji fazy budowlanej innowacyjnego projektu HydroGlen w Aberdeenshire. Przedsięwzięcie ma na celu zademonstrowanie rolniczym społecznościom, jak mogą stać się samowystarczalnymi producentami zielonej…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 2 minuty