Już 1400 stacji ładowania od polskiej sieci stacji paliw

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 2 minuty
stacje ładowania stacja paliw

Na podstawie partnerstwa sieci MOYA energia z Elocity, Anwim uruchomił ponad 1400 punktów ładowania dla pojazdów elektrycznych dla klientów korzystających z kart flotowych MOYA firma.

Firma konsekwentnie realizuje strategię rozwoju, w której elektromobilność jest istotnym elementem. Planuje ona do 2030 roku zbudować 10 tysięcy punktów ładowania, z czego 4 tysiące będzie należało bezpośrednio do firmy. Obecnie punkty ładowania MOYA energia są dostępne dla użytkowników programu MOYA firma, z planami, aby w przyszłości sieć była również dostępna dla posiadaczy aplikacji Super MOYA.

– Już dziś możemy zaoferować naszym flotowym klientom infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych w ponad 1400 punktach w całym kraju. To ogromny krok w kierunku propagowania zrównoważonego rozwoju elektromobilności. Nasze działania motywujemy, z jednej strony świadomością konieczności wdrażania rozwiązań ekologicznych, a z drugiej, wyjściem naprzeciw potrzebom naszych klientów, którzy z coraz większym zainteresowaniem przyglądają się pojazdom elektrycznym. Karta MOYA firma to dziś multienergetyczna karta flotowa, która pozwala zarówno na bezgotówkowy zakup paliw tradycyjnych, jak i ładowanie pojazdów EV, a docelowo będzie oferować dodatkowe źródła energii – takie, na jakie będzie popyt wśród naszych klientów – powiedział Andrzej Kisała, dyr. ds. rozwoju sprzedaży flotowej, Anwim S.A.

Aktywny udział w transformacji

Spółka Anwim, właściciel MOYA, oprócz dynamicznego rozwoju stacji paliw, dąży do bycia jednym z liderów transformacji energetycznej transportu. Znaczna część strategii rozwoju firmy skupia się na aspekcie ekologicznym, na który przeznacza około 1 mld złotych. Inwestycje te obejmują budowę sieci punktów ładowania pojazdów elektrycznych oraz produkcję i dystrybucję energii z odnawialnych źródeł.

Według planów punkty ładowania MOYA energia zostaną zlokalizowane zarówno na stacjach MOYA, jak i w kluczowych punktach strategicznych. Priorytetem jest zapewnienie dostępu do punktów ładowania w różnych miejscach kraju, zarówno na trasach tranzytowych, w mniejszych miastach, jak i w aglomeracjach. Strategia firmy dotycząca elektromobilności obejmuje również szeroką współpracę z innymi dostawcami, co pozwoli klientom na korzystanie z ponad 10 tysięcy punktów ładowania w całej Polsce do końca 2030 roku.

Źródło: moyastacja.pl

Powiązane artykuły

Konferencja trasnformacja energetyczna i magazynowanie energii

Podsumowanie III edycji konferencji „Transformacja Energetyczna i Magazynowanie Energii 2025” 

Ponad 500 uczestników, 48 partnerów, 38 prelegentów, 8 paneli dyskusyjnych, 12 prelekcji i jeden wspólny cel – usprawnić polską transformację energetyczną. Tak można podsumować tegoroczną edycję konferencji „Transformacja Energetyczna i Magazynowanie Energii”.  Wydarzenie zgromadziło ekspertów, przedstawicieli rządu, liderów branży oraz…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 10 minut
next gen energy

Konferencja NextGen Energy: Transformacja, Dekarbonizacja, Niezależność

Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii (PSME) zaprasza na drugą edycję wyjątkowej konferencji, która odbędzie się 8-9 kwietnia 2025 r. podczas premierowych targów Future Energy Week Poland w podwarszawskim Nadarzynie (PTAK Warsaw EXPO).  NextGen Energy: Transformacja, Dekarbonizacja, Niezależność to konferencja dedykowana przedsiębiorstwom,…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 2 minuty