Energia z Coca-Coli ogrzeje i oświetli domy Austriaków

Opublikowany: Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 2 minuty
coca cola
Źródło: Shutterstock

Kilka dni temu koncern Coca-Cola ogłosił szeroko zakrojoną akcję wycofania ze sprzedaży w Austrii około 28 milionów półlitrowych butelek PET z bezalkoholowymi napojami gazowanymi, takimi jak Coca-Cola, Sprite, Fanta i Mezzo-Mix. Przyczyną była wykryta usterka w rozlewni napojów w Neusiedl am See w kraju związkowym Burgenland. Firma ostrzegła konsumentów, że w napojach mogą znajdować się odłamki metalu – podał Kurier.at.

Innowacyjne rozwiązanie problemu utylizacji

Polietylenowe butelki z wycofanych napojów miały trafić do recyklingu. Pojawił się jednak problem, jak zutylizować ich zawartość. W końcu ktoś wpadł na pomysł, że wysokosłodzone i sodowane napoje mogą być z powodzeniem wykorzystane jako substrat w biogazowniach.

Napoje zostaną więc wymieszane z innymi surowcami odpadowymi, a następnie przetworzone na biogaz, który zostanie użyty do produkcji prądu i ciepła dla mieszkańców. Dzięki temu Coca-Cola, choć w niefortunny sposób, przyczyni się do ogrzania i oświetlenia domów na święta.

Największa akcja wycofywania produktów w Austrii od 25 lat

Tak szeroko zakrojonej akcji wycofywania produktów z obrotu nie było w Austrii od co najmniej 25 lat. Dotyczy ona półlitrowych napojów z datą przydatności do spożycia między 4 lutego 2025 r. a 12 kwietnia 2025 r. Wycofano łącznie około 14 milionów litrów produktów Coca-Coli.

Szansa na marketingowy sukces?

Niektórzy sugerują, że koncern może łatwo przekuć tę niefortunną wpadkę w marketingowy sukces. Coca-Cola, znana z innowacyjnych kampanii, może zyskać uznanie za proekologiczne podejście do problemu, pokazując, że nawet w trudnych sytuacjach potrafi znaleźć rozwiązania korzystne dla społeczności i środowiska.

Źródło: Kurier.at

Powiązane artykuły

energetyka wiatrowa

Sektor wiatrowy ma pomysł na repolonizację

W Świnoujściu, podczas Europejskiego Forum Nowych Idei (EFNI), premier Donald Tusk symbolicznie „położył biało-czerwoną flagę na polskiej gospodarce”. To nie tylko gest polityczny, ale deklaracja końca „naiwnej globalizacji” i początek nowego rozdziału – odbudowy narodowego przemysłu. Ważnym elementem tej strategii…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 3 minuty
list pompy ciepła

Polska branża pomp ciepła apeluje o repolonizację technologii i nową politykę przemysłową. Galmet pisze do Premiera Tuska

Po deklaracji Premiera Donalda Tuska o konieczności repolonizacji kluczowych sektorów gospodarki, pojawił się pierwszy wyraźny głos poparcia ze strony polskiego przemysłu. Prezes firmy Galmet – największego polskiego producenta pomp ciepła i zasobników ciepłej wody – wystosował list otwarty do szefa…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 3 minuty