Tesla dostarczy swoje Megapacki do jednego z największych projektów magazynowania energii na świecie

System magazynowania energii o wartości 500 milionów dolarów powstaje w Arizonie. Jest to efekt współpracy Tesli, Strata Clean Energy oraz Arizona Public Service. Dzisiaj Strata ogłosiła podpisanie 20-letniej umowę z APS. Projekt będzie miał moc 255 MW/1 GWh.

Właścicielem i zarządcą projektu Scatter Wash będzie Strata Clean Energy. W ogłoszeniu nowego projektu firma nie ujawniała dostawcy baterii, jednak w rozmowie z portalem Electrek.co potwierdzono, że będzie to Tesla.

Firma Strata Clean Energy współpracowała już z Teslą przy projekcie akumulatorowego systemu magazynowania energii o mocy 100 MW/400 MWh w hrabstwie Ventura w Kalifornii.

Kilka tygodni temu Tesla opublikowała podsumowanie pierwszego kwartału 2023 roku. Według dokumentu firma dostarczyła do różnych projektów magazyny energii o łącznej pojemności 3,9 MWh, co stanowi wzrost o 360% w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. Zdecydowaną większość wdrożeń stanowi bateria Megapack.

Pierwszy kwartał bieżącego roku przyniósł Tesli 1,5 miliarda dolarów przychodów w obszarze magazynowania energii. Elon Musk stwierdził, że rynek magazynowania energii w przyszłości wyprzedzi sektor EV.

Nowa fabryka magazynów energii – Megafactory w Kalifornii, pozwoliła Tesli zwiększyć zdolność produkcyjną Megapacków do 40 GWh rocznie. Firma zapowiedziała również budowę kolejnej fabryki magazynów energii w Szanghaju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE