Tesla dostarczy swoje magazyny energii do belgijskiego projektu o mocy 50 MW

Holenderska firma energetyczna Eneco poinformowała w środę, że zaprojektuje i wykona w Belgii projekt magazynowania energii o mocy 50 MW/200MWh. Projekt w Ville-sur-Haine będzie składał się z 53 jednostek akumulatorowych Megapack, których producentem jest Tesla.

Za sprawą tego projektu Eneco robi kolejny krok w kierunku w pełni zrównoważonego systemu energetycznego w Belgii. Ponadto realizuje plan One Planet, którego celem jest osiągnięcie pełnej neutralności klimatycznej do 2035 roku.

To kolejna zielona inwestycja Eneco w Belgii. Ze 128 lądowymi turbinami wiatrowymi, 2 największymi morskimi farmami wiatrowymi w Belgii i prawie 400 000 paneli fotowoltaicznych, jest głównym graczem OZE w kraju.

Według Tine Deheeghera, menedżera ds. rozwiązań w zakresie energii odnawialnej w Eneco, to dopiero początek działań firmy. Zgodnie z zapowiedziami możemy się spodziewać projektów o łącznej mocy kilkuset megawatów, które powstaną w najbliższej przyszłości. Obszarem działań ma być nie tylko Belgia, ale również inne kraje.

Magazyny energii, które powstaną w Belgii, mają wesprzeć i uelastycznić sieć. Jest to odpowiedź na rosnącą popularność odnawialnych źródeł energii, która jest wyzwaniem dla infrastruktury energetycznej w wielu krajach.

Belgijski projekt ma zostać uruchomiony w 2024 roku. Eneco to firma kontrolowana przez Mitsubishi Corp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE