Rekordowe zamówienia na baterie cynkowe Eos Znyth w Teksasie

Firma Eos Energy Enterprises podpisała umowę ramową z firmą Bridgelink. Na mocy tego dokumentu w projektach w Teksasie (USA) można zainstalować systemy magazynowania energii do 500 MWh. W skład magazynów energii wejdą baterie cynkowe Eos Znyth.

Najważniejsze postanowienia umowy 

Bridgelink Commodities, oddział Bridgelink, zajmuje się głównie handlem energią oraz działalnością operacyjną i konserwacyjną (O&M). Zobowiązał się on do zakupu pierwszych 240 MWh pojemności magazynowania energii w ramach technologii Eos Znyth. Dodatkowo umowę można w ciągu trzech lat rozszerzyć do łącznie 500 MWh. W komunikacie z 9 marca 2022 roku firma Eos podała, że ta wielkość zwiększyłoby całkowitą wartość zamówienia do 150 mln USD.

W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że Energy Information Administration uznała Teksas za wiodący stan USA pod względem planowanego przyrostu pojemności instalacji solarnych i bateryjnych w latach 2022-2023.

Nadal jesteśmy podekscytowani naszą zdolnością do dostarczania na rynek elastycznych rozwiązań w zakresie magazynowania energii. (…) Jesteśmy dumni z tego, że możemy współpracować z Bridgelink, aby pomóc w budowie infrastruktury energetycznej. I jesteśmy przekonani, że nasza umowa będzie początkiem owocnego partnerstwa na wiele lat.

Joe Mastrangelo, dyrektor generalny Eos

Dyrektor ds. handlowych Balki Iyer powiedział, że umowa z Bridgelink zwiększa zaległości firmy produkującej baterie do kwoty przekraczającej 200 mln USD. Z kolei celem firmy Eos jest osiągnięcie zamówień o wartości 400 mln USD w 2022 roku, przy jej obecnych możliwościach handlowych o wartości ponad 4 mld USD.

Dzięki temu partnerstwu nasze zaległości rosną do ponad 200 mln USD i szybko zbliżają się do poziomu 1 GWh. Nadal czynimy rzeczywiste postępy w kierunku realizacji naszego celu, jakim jest zaksięgowanie 400 mln USD zamówień na 2022 r. Przy czym potencjał handlowy wynosi ponad 4 mld USD.

Balki Iyer, dyrektor ds. handlowych

Cel zamówienia baterii cynkowych Eos Znyth

Firma Bridgelink, która realizuje projekty z zakresu energii odnawialnej o mocy ponad 8 GW, będzie korzystać z technologii Eos Znyth, aby zmniejszyć ograniczenia w dostawach energii odnawialnej. Dzięki usługom bilansowania uda się zapewnić odporność lokalnej sieci energetycznej nadzorowanej przez Radę ds. Niezawodności Elektrycznej w Teksasie („ERCOT” – Electric Reliability Council of Texas).

William Flaherty, dyrektor zarządzający Bridgelink, powiedział, że magazyny bateryjne firmy Eos to idealne rozwiązanie zaspokajające potrzeby jego firmy. – Choć są dostępne w trzygodzinnych cyklach, to da się je łączyć w stosy. W ten sposób tworzy się magazyny energii o długim czasie działania, nawet do 12 godzin.

ERCOT to dynamiczny rynek, który wymaga technologii magazynowania o długim czasie działania, aby odnieść sukces w tym zmieniającym się środowisku.

William Flaherty, dyrektor zarządzający Bridgelink

Ponadto baterie cynkowe Eos Znyth spełniają standardy bezpieczeństwa. Potrzebują też niewielkich nakładów produkcyjnych, a ich produkcja odbywa się „blisko”, bo w USA. Jednocześnie charakteryzują się niskimi kosztami eksploatacji.

Nasza przełomowa wodna bateria cynkowa Znyth została zaprojektowana, aby przezwyciężyć ograniczenia konwencjonalnej technologii litowo-jonowej. Bezpieczna, skalowalna, wydajna, zrównoważona — i produkowana w Stanach Zjednoczonych — stanowi rdzeń naszych innowacyjnych systemów, które obecnie zapewniają klientom użytkowym, przemysłowym i komercyjnym sprawdzoną i niezawodną alternatywę w zakresie magazynowania energii.

Eos

O tym jak są zaprojektowane baterie cynkowe Eos Znyth pisaliśmy już w innym naszym artykule przy okazji omówienia inwestycji w Kalifornii. Serdecznie zachęcamy do lektury.

O producencie Eos Znyth i innych inwestycjach

Firma Eos powstała w 2008 roku, a jej siedziba mieści się w miejscowości Edison w stanie New Jersey. W 2020 roku, po połączeniu ze spółką celową (SPAC), firma Eos weszła na giełdę NASDAQ. Organizacja przyspiesza przejście na czystą energię dzięki pomysłowym rozwiązaniom, które zmieniają sposób, w jaki świat przechowuje energię.

W listopadzie ubiegłego roku firma Eos ogłosiła kolejną dużą sprzedaż firmie Blue Ridge Power. Zgodnie z komunikatem, Blue Ridge Power zakupi systemy magazynowania energii Eos Znyth o pojemności 300 MWh. Dzięki temu urządzenia staną się częścią wielu projektów realizowanych w tym i przyszłym roku.

Pod koniec ubiegłego roku firma Eos podpisała długoterminową umowę z firmą chemiczną TETRA. Przedmiotem porozumienia są dostawy bromku cynku stosowanego w elektrolicie do baterii ze źródeł w USA.

Natomiast w zeszłym miesiącu firma Eos ogłosiła, że chce ponad trzykrotnie zwiększyć zdolności produkcyjne fabryki w Pittsburghu, w Pensylwanii. Realizacja planu dokona się prawdopodobnie do końca 2022 roku, zaś jego wynik to osiągnięcie rocznej zdolności produkcyjnej na poziomie 800 MWh. Decyzja ma związek z rosnącym popytem na systemy magazynowania energii oparte na cynku. Oczekuje się, że rozbudowa stworzy ponad 125 zielonych miejsc pracy.

Źródła:

Eos signs deal for ’up to 500MWh’ of zinc battery storage for Texas projects – Energy Storage News (energy-storage.news)

Eos Energy Enterprises Secures Record-Breaking Order from Bridgelink Commodities, LLC | MarketScreener

Bridgelink to order up to 500 MWh of Eos energy storage systems (renewablesnow.com)

About Eos – Eos Energy Enterprises (eosenergystorage.com)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

konferencja e-magazyny.pl

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE