Indie z rekordowym magazynem energii

Uruchomiono największy w Indiach akumulatorowy system magazynowania energii, współpracujący z elektrownią słoneczną. System zlokalizowany w Rajnandgaon ma pojemność 152 MWh. Właścicielem projektu jest Solar Energy Corporation of India (SECI).

Energia wyprodukowana przez PV jest gromadzona w BESS i wykorzystywana w godzinach szczytu, gdy zapotrzebowanie na energię elektryczną jest największe.

Efektywne rozwiązania

W projekcie zastosowano dwustronne moduły fotowoltaiczne. Generują większą ilość energii elektrycznej niż moduły jednostronne, ustanawiając nowy standard dla dużych projektów związanych z energią odnawialną. Energia wytworzona przez ten projekt będzie kupowana przez stan Chhattisgarh.

System został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić stabilność i niezawodność zasilania. Projekt wykorzystuje dwuobwodową linię przesyłową o napięciu 132 kV biegnącą do podstacji 220/132 kV należącej do Chhattisgarh State Power Transmission Company Limited (CSPTCL), co ułatwia integrację z istniejącą siecią energetyczną.

Długoterminowa umowa SECI na zakup energii elektrycznej zapewnia rentowność systemu, który został zrealizowany dzięki finansowaniu z Banku Światowego i Funduszu Czystych Technologii w ramach projektu Innovation in Solar Power and Hybrid Technologies, a także dzięki środkom z krajowych agencji kredytowych.

Źródło: thedailystar.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE