Innowacyjny system długoterminowego magazynowania energii powstanie w USA

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 1 minuta
system długoterminowego magazynowania energii

Wanadowa bateria przepływowa redoks o 24-godzinnym czasie rozładowania zostanie zbudowana i przetestowana w ramach projektu uruchomionego przez Pacific Northwest National Laboratory (PNNL) i dostawcę technologii Invinity Energy Systems.

Wanadowa bateria przepływowa redoks (VRFB) zostanie zainstalowana w kampusie PNNL Richland w stanie Waszyngton w USA. System będzie miał moc 525 kW, którą będzie mógł oddawać nieprzerwanie przez 24 godziny, co oznacza łączną pojemność magazynowania energii na poziomie 12,6 MWh.

Obiecujący początek drogi

Opierając się na istniejących badaniach w obszarze technologii VRFB, PNNL oceni wydajność techniczną projektu, która zostanie wykorzystana do wsparcia odporności energetycznej kampusu.

Vincent Sprenkle, ekspert ds. magazynowania energii w PNNL, stwierdził, że projekt pomoże utorować drogę do szerszego komercyjnego wykorzystania długoterminowego magazynowania energii (LDES).

Wykonanie projektu jest możliwe dzięki dofinansowaniu w wysokości 10 mln USD z Biura Demonstracji Czystej Energii (OCED) Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych (DOE). Technologia VRFB jest jedną z najbardziej dojrzałych komercyjnie technologii długoterminowego magazynowania energii (LDES) i alternatywą dla technologii litowo-jonowych.

Źródło: energy-storage.news

Powiązane artykuły

wodór

GASCADE uruchamia pierwszą dużą sieć przesyłową wodoru

W obliczu rosnących wyzwań związanych z transformacją energetyczną Niemiec, firma GASCADE Gastransport GmbH osiągnęła przełomowy etap w rozwoju infrastruktury wodorowej. W ramach projektu Flow – Making Hydrogen Happen rozpoczęto pierwsze napełnianie wodorem odcinka gazociągu, który wcześniej służył do przesyłu gazu…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 3 minuty
tauron farma pv

TAURON finalizuje II etap budowy kolejnej farmy fotowoltaicznej

TAURON zakończył drugi etap budowy farmy fotowoltaicznej Proszówek, zwiększając jej łączną moc do 55 MW. Roczna produkcja energii elektrycznej z tej instalacji pozwoli zaspokoić zapotrzebowanie na energię dla 20,5 tys. gospodarstw domowych. Realizacja inwestycji wpisuje się w strategii firmy TAURON…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 3 minuty