Transformacja energetyczna gmin – wyzwania i szanse

Polskie Stowarzyszenia Magazynowania Energii zaprasza na konferencję „Transformacja energetyczna gmin – wyzwania i szanse”, która odbędzie się 31 stycznie 2023 w Słupskim Klastrze Bioenergetycznym.

  • Czy transformacja energetyczna gminy zwiększa jej bezpieczeństwo energetyczne?
  • Gdzie szukać dofinansowania na projekty energetyczne gminy?
  • Czy dzięki zielonym inwestycjom można obniżyć koszty energii dla mieszkańców, jednostek samorządu terytorialnego i przedsiębiorców?
  • Jak współpraca przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji znajdujących się w otoczeniu biznesu wpływa na rozwój lokalnej gospodarki i środowisko?
  • Czy inwestycje w zieloną energię pozwolą tworzyć nowe miejsca pracy w regionie?
  • Czy inwestycje w zieloną energię dadzą impuls do rozszerzenia współpracy ze społecznością lokalną?
  • Czy inwestycje w zieloną energię pozwolą na modernizację małych miast i obszarów wiejskich?

Polityka Energetyczna Polski do 2040 r. zakłada powstanie przynajmniej 300 klastrów energii, czyli obszarów zrównoważonych energetycznie na poziomie lokalnym do 2030 roku – warto więc zapoznać się z tematyką klastrów oraz wziąć udział w wydarzeniu skupiającym praktyków zagadnienia.

Oprócz wykładów, w trakcie konferencji odbędzie się wizyta studyjna po Słupskim Klastrze Bioenergetycznym, dająca możliwość obejrzenia realizowanych projektów dotyczących lokalnego wytwarzania i zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną oraz elektromobilności. 

Ze szczegółowym programem wydarzenia można się zapoznać tutaj: https://psme.org.pl/konferencja-w-slupskim-klastrze-bioenergetycznym/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE