Rocznie 40 mln ton metrycznych CO2e mniej dzięki wykorzystaniu rozwiązań SolarEdge

SolarEdge Technologies, światowy lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych, opublikował Raport Zrównoważonego Rozwoju 2023, szczegółowo opisujący postępy poczynione w ramach strategii zrównoważonego rozwoju Spółki w obszarach Środowisko, Społeczeństwo, Zarządzanie (ESG) i reprezentujący jej zobowiązanie do odpowiedzialności i przejrzystości wobec interesariuszy.

Zvi Lando, dyrektor generalny SolarEdge: „Dzisiejsza publikacja naszego raportu zrównoważonego rozwoju 2023 podkreśla znaczące postępy, jakie poczyniliśmy w realizacji naszych korporacyjnych celów ESG w 2023 roku. Jesteśmy głęboko zaangażowani w przyspieszenie przejścia na świat niskoemisyjny i będziemy nadal czynić postępy na naszej drodze do ulepszenia naszych korporacyjnych praktyk ESG. Nasz raport zrównoważonego rozwoju szczegółowo opisuje wiele sposobów, w jakie realizujemy naszą obietnicę zasilania przyszłości energii poprzez nasze produkty, ludzi i praktyki biznesowe„.

Niektóre z najważniejszych informacji zawartych w Raporcie Zrównoważonego Rozwoju 2023 obejmują:

  • Dzięki zastosowaniu systemów fotowoltaicznych SolarEdge zoptymalizowanych pod kątem prądu stałego rocznie unika się emisji 40 milionów ton metrycznych CO2e, co odpowiada trwałemu usunięciu z dróg ~9,6 miliona samochodów napędzanych benzyną na całym świecie.
  • Ponad 3,4 miliona domów jest wyposażonych w systemy fotowoltaiczne SolarEdge.
  • Ponad 50% firm z listy Fortune 100 posiada technologię SolarEdge na co najmniej jednym ze swoich dachów.
  • Firma SolarEdge znalazła się niedawno na liście 2024 Corporate Knights 100 najlepszych zrównoważonych korporacji na świecie.
  • EcoVadis przyznał SolarEdge „srebrny medal” w zakresie zrównoważonego rozwoju, plasując firmę wśród 15% najlepszych spośród ponad 130 000 globalnie ocenianych firm.
  • Ocena ISS ESG wśród 10% najwyżej ocenianych spółek w sektorze komponentów elektronicznych i najlepszy możliwy wynik ISS Governance Quality Score na poziomie „1”.
  • Ocena MSCI ESG na poziomie A.
  • Najwyższe wyniki w dodatkowym rankingu ESG, szczegółowe informacje tutaj.
  • 100% zakładów produkcyjnych i badawczo-rozwojowych posiada certyfikaty zgodności z normami ISO w zakresie zarządzania jakością, środowiskiem i bezpieczeństwem.
  • Ponad 2300 godzin wolontariatu pracowników w 2023 r., promowanie edukacji STEM i energii odnawialnej, wspieranie zrównoważonego rozwoju i działań na rzecz klimatu oraz zwiększanie równości płci i różnorodności.

Komentarz lokalny: Michał Marona, Country Manager, SolarEdge Technologies Poland dodaje: Opublikowanie naszego raportu dotyczącego zrównoważonego rozwoju jest dowodem na to, że SolarEdge działa w duchu ESG. Zależy nam na tym, aby być odpowiedzialnymi nie tylko pod względem środowiskowym, ale także społecznym. Chcemy tworzyć wartość dla wszystkich interesariuszy, dbać o przyszłość energetyczną dla przyszłych pokoleń i wspierać Polskę w szybkim osiągnięciu zeroemisyjności”.

Zobacz tutaj pełny raport zrównoważonego rozwoju SolarEdge 2023 

Źródło: Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE