Innowacyjny system długoterminowego magazynowania energii powstanie w USA

Wanadowa bateria przepływowa redoks o 24-godzinnym czasie rozładowania zostanie zbudowana i przetestowana w ramach projektu uruchomionego przez Pacific Northwest National Laboratory (PNNL) i dostawcę technologii Invinity Energy Systems.

Wanadowa bateria przepływowa redoks (VRFB) zostanie zainstalowana w kampusie PNNL Richland w stanie Waszyngton w USA. System będzie miał moc 525 kW, którą będzie mógł oddawać nieprzerwanie przez 24 godziny, co oznacza łączną pojemność magazynowania energii na poziomie 12,6 MWh.

Obiecujący początek drogi

Opierając się na istniejących badaniach w obszarze technologii VRFB, PNNL oceni wydajność techniczną projektu, która zostanie wykorzystana do wsparcia odporności energetycznej kampusu.

Vincent Sprenkle, ekspert ds. magazynowania energii w PNNL, stwierdził, że projekt pomoże utorować drogę do szerszego komercyjnego wykorzystania długoterminowego magazynowania energii (LDES).

Wykonanie projektu jest możliwe dzięki dofinansowaniu w wysokości 10 mln USD z Biura Demonstracji Czystej Energii (OCED) Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych (DOE). Technologia VRFB jest jedną z najbardziej dojrzałych komercyjnie technologii długoterminowego magazynowania energii (LDES) i alternatywą dla technologii litowo-jonowych.

Źródło: energy-storage.news

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE