Boom na magazyny energii w USA

Według raportu Wood Mackenzie malejące koszty inwestycji, lepsze łańcuchy dostaw i stały popyt napędzają boom na magazynowanie energii w Stanach Zjednoczonych. W raporcie przedstawiono optymistyczne dane z dwóch ostatnich kwartałów.

W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku wdrożono 8,7 GW, co stanowi wzrost o 90% rok do roku. W czwartym kwartale 2023 roku w Stanach Zjednoczonych zainstalowano 4,2 GW w magazynach energii, a instalacje w Kalifornii i Teksasie stanowiły 77% przyrostów.

Przyrosty mikro i makro

W czwartym kwartale 2023 roku amerykański rynek magazynowania energii w skali sieciowej pobił poprzednie kwartalne rekordy, wdrażając 3983 MW/11769 MWh. W taki sposób uzyskano średni czas oddawania energii na poziomie 2,95 godziny.

Rekord zaliczyły również magazyny energii w gospodarstwach domowych. W czwartym kwartale 2023 roku wdrożono 218,5 MW takich systemów. Do tej pory rekordowy był kwartał trzeci 2023 roku z wartością 210,9 MW. Segment komercyjny i przemysłowy wdrożył 33,9 MW, przy czym najwięcej nowych instalacji powstało w Kalifornii, Massachusetts i Nowym Jorku.

Można śmiało stwierdzić, że każdy kolejny kwartał przynosi rekordowe wdrożenia magazynów energii w USA. W zeszłym roku pisaliśmy o wzrostach z pierwszej połowy 2023 roku: Sektor magazynowania energii w USA notuje rekord.

Źródło: woodmac.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE