Sektor magazynowania energii w USA notuje rekord

Drugi kwartał bieżącego roku przyniósł trzykrotnie więcej zainstalowanych magazynów energii w USA niż kwartał poprzedni. Dane przedstawiono w raporcie Clean Power opublikowanym przez grupę handlową American Clean Power Association (ACP). Dotyczą one mocy zainstalowanej magazynów.

Według raportu w drugim kwartale 2023 roku zrealizowano wielkoskalowe projekty magazynowania energii o łącznej mocy 1510 MW. Pierwszy kwartał tego roku to „jedynie” 554 MW (dane Wood Mackenzie Power & Renewables we współpracy z ACP).

Fotowoltaika liderem

Największe wdrożenia zrealizowano w obszarze fotowoltaiki. Łączna moc zainstalowanych systemów PV w ostatnich 3 miesiącach to 2740 MW. Co ciekawe magazyny energii plasują się na drugim miejscu zestawienia. Za systemami BESS znalazła się energetyka wiatrowa (968 MW).

Nowa systemy magazynowania energii o mocy 1510 MW odpowiadają za 5098 MWh pojemności. Autorzy raportu tratują jako progres w czasie magazynowania energii.

Cały sektor magazynowania energii i OZE zaliczył wzrosty po słabym, pierwszym kwartale bieżącego roku. Ostatni tak owocny kwartał w USA miał miejsce w 2021 roku, kiedy zainstalowano 7189 MW w powyższych technologiach.

Sprzyjające ustawodawstwo

Dużą rolę w dynamicznym wzroście OZE i BESS w USA odgrywa ustawa o redukcji inflacji (IRA), uchwalona przez prezydenta Joe Bidena. Pakiet wsparcia IRA obejmuje między innymi ulgi podatkowe (ITC) dla indywidualnego magazynowania energii.

Wraz z końcem drugiego kwartału 2023 roku Stany Zjednoczone przekroczyły 11 GW łącznej mocy zainstalowanej w magazynach energii współpracujących z siecią. Stanowi to 31 066 MWh pojemności energetycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE