Nowy autobus elektryczny Yutong zaprezentowany w Brukseli. 18-metrowy elektrobus trafi także do Polski

Yutong Bus jest europejskim liderem rynku autobusów elektrycznych – z 479 zarejestrowanymi w 2022 r. elektrobusami – oraz największym globalnym dostawcą autobusów i autokarów. Nowe pojazdy, na czele z przegubowym, 18-metrowym elektrobusem Yutong U18, zostały przedstawione w Brukseli – podczas targów Busworld Europe. Będzie to kolejny model, który trafi na polski rynek, gdzie marka Yutong zyskuje coraz większą popularność.

Cały czas poszerzamy gamę modelową elektrycznych autobusów Yutong dostępnych na polskim rynku. Niedawno zainaugurowaliśmy obecność modelu E7 w Europie, a teraz będziemy mieli okazję przedstawić przegubowego U18. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo zaprezentujemy go również w Polsce – mówił Marcin Kucharski, prezes zarządu Busnex Poland.

Debiut w Brukseli

Debiutujący w Brukseli Yutong U18 liczy nieco ponad 18 metrów długości i jest największym z elektrycznych autobusów tej marki. Posiada niskopodłogową konstrukcję i 4 pary drzwi, a na pokład może zabrać nawet 120 pasażerów. Dzięki bezkobaltowym bateriom o pojemności ponad 560 kWh oraz systemowi odzyskiwania energii podczas hamowania, na jednym ładowaniu osiąga nawet ponad 500 kilometrów. Pozwala to obsługiwać miejskie linie, charakteryzujące się bardzo dużą liczbą pasażerów.

Autobus jest wyposażony w najnowsze technologie, zapewniające bezpieczeństwo baterii. YESS (Yutong Electric Safety Standard) to system, który dba o ich 24-godzinny monitoring i wielostopniową ochronę. Yutong Bus wdraża również YEA, czyli zintegrowaną platformę technologii sterowania dla pojazdów użytkowych. To pierwsze tego typu rozwiązanie w historii, umożliwiające płynną integrację oprogramowania i sprzętu m.in. w autobusach elektrycznych.

Futurystyczny autobus elektryczny

Marka Yutong zaprezentowała w Brukseli także model E7S, czyli najnowszą odsłonę 7-metrowego elektrobusu, który zaliczył swój europejski debiut w Polsce. Ten kompaktowy autobus elektryczny łączy futurystyczny design z wysokimi parametrami użytkowymi, o czym mogli się przekonać kibice podczas mundialu w Katarze. Osiągający nawet 200 kilometrów na jednym ładowaniu model E7 był bowiem jednym z całej gamy pojazdów, które Yutong Bus dostarczył w ramach największego kontraktu na świecie.

Podczas targów został przedstawiony również model T15E. To blisko 15-metrowy, międzymiastowy autobus elektryczny, który zdobył dwie statuetki Busworld Awards – za ekologię i design. Wcześniej nagrodę Busworld Design Award otrzymał Yutong U12, którego można obecnie zobaczyć na ulicach Warszawy – w ramach długodystansowych testów w Miejskich Zakładach Autobusowych.

Źródło: informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE