BYD oficjalnie rozpoczyna sprzedaż EV w dwudziestym europejskim kraju

Chiński producent samochodów elektrycznych BYD rozpoczyna sprzedaż swoich produktów w Grecji. Lokalnym dealerem ma zostać Grupa Sfakianakis.

Uroczyste ogłoszenie wejścia na rynek grecki

Firma BYD jest znana na całym świecie ze swoich pionierskich inwestycji w zakresie rozwoju technologii przyjaznych dla środowiska. Odgrywa znaczącą rolę w branżach związanych z elektroniką, elektromobilnością, magazynowaniem energii czy tranzytem kolejowym. Dokładnie 20 marca 2024 roku w imponującym budynku Zappeion Megaron w Atenach przedstawiciele BYD ogłosili rozpoczęcie sprzedaży samochodów osobowych na rynku greckim. Stanowi to kolejny kamień milowy dla obecności marki w Europie. Krajowym partnerem dealerskim została Grupa Sfakianakis.

Na początek dwa modele samochodów elektrycznych

Pierwsze dwa modele BYD, które będą dystrybuowane w Grecji to BYD ATTO 3 (C-SUV) i BYD SEAL (D-Sedan). Pierwszy z nich jest przeznaczony dla kierowców, którzy poszukują wydajnych i inteligentnych osiągów w pojeździe elektrycznym, jednocześnie ciesząc się komfortem i technologią oferowaną przez zaawansowane systemy bezpieczeństwa i multimedia. Jego cena katalogowa wynosi 37 990 euro.

BYD SEAL to sportowy sedan segmentu D, który idealnie sprawdzi się podczas codziennych dojazdów do pracy. Jego cena to 45 990 euro. W niedalekiej przyszłości do południowoeuropejskiego kraju ma dotrzeć także BYD DOLPHIN (C-Hatchback) i BYD SEAL U (D – SUV), który będzie dostępny zarówno w wersji czysto elektrycznej (BEV), jak i w wersji hybrydowej typu Plug-In (PHEV). Już w kwietniu w Atenach będą otwarte dwa sklepy stacjonarne. Umożliwią one wgląd w oferowane produkty, wykonanie jazdy próbnej oraz składanie zamówień.

Grecja to kolejny kraj, w którym obecne są produkty BYD

BYD jest aktualnie obecny już w 20 krajach Europy. Firma sprzedaje swoje samochody elektryczne oraz inne urządzenia w ponad 250 sklepach na Starym Kontynencie. Podczas prezentacji inauguracji działalności w Grecji Michael Shu, dyrektor zarządzający BYD Europe, powitał Grupę Sfakianakis w rodzinie BYD: „To pierwsza krajowa premiera BYD Europe w 2024 roku, co czyni nasze partnerstwo z Grupą Sfakianakis w Grecji szczególnie znaczącym.

Łączy nas wspólna wizja i zaangażowanie w inspirowanie i promowanie zrównoważonej mobilności dzięki innowacyjnej i różnorodnej gamie produktów oferujących wysoki poziom parametrów technicznych. Zależy nam na tym, aby elektromobilność była bardziej dostępna dla większej liczby konsumentów, a wraz z naszym partnerem, Sfakianakis Group, dążymy do zapewnienia bardzo wysokiego standardu lokalnej sprzedaży i usług posprzedażowych klientom w Grecji”.

Źródło: prod.byd.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE