Jędrzej Diakun: Wieloletnie doświadczenie i młodzieńcza pasja

Rozmawiamy z Jędrzejem Diakunem, członkiem zarządu i dyrektorem handlowym Esix

Uzyskane od naszych klientów referencje i słowa uznania bardzo nas motywują i zachęcają do dalszej pracy.

Jak powstała firma Esix sp. z o.o. i jakie były początki Państwa działalności w branży energetycznej?

Firma Esix sp. z o.o. została założona w 2021 roku z myślą o działalności w branży energetycznej, w szczególności w zakresie energetyki zawodowej, farm wiatrowych i solarnych oraz szeroko pojętej elektryki. Początkowo, nasza firma zatrudniała tylko kilka osób, ale z czasem dzięki doświadczeniu i znajomości potrzeb rynku zaczęliśmy się rozwijać i powiększać zespół o kolejnych specjalistów. Dziś Esix to blisko 50 wysoko wyspecjalizowanych inżynierów i techników w różnych dziedzinach z czego jesteśmy niezmierni dumni.

Wyróżnia nas unikalne połączenie wieloletniego doświadczenia pracowników i założycieli, ich ogromnej wiedzy, z młodzieńczą pasją, zaangażowaniem i ciekawością poznawania nowych technologii oraz wdrażania coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań.

Co stanowi o sile Państwa firmy?

Wyróżnia nas unikalne połączenie wieloletniego doświadczenia pracowników i założycieli, ich ogromnej wiedzy, z młodzieńczą pasją, zaangażowaniem i ciekawością poznawania nowych technologii oraz wdrażania coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań. Tworząc Esix zależało nam na tym, aby nasze produkty i usługi cechowały się najwyższą jakością oraz były dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Czym się obecnie zajmujecie?

W tej chwili nasza firma realizuje kilka projektów w formule projektuj–buduj dla klientów z sektora odnawialnych źródeł energii oraz szereg tematów dla klientów z sektora przemysłu. Nasze doświadczenie i specjalistyczna wiedza pozwalają nam na skuteczne projektowanie oraz budowę nowoczesnych, efektywnych instalacji energetycznych. Cieszymy się, że możemy współpracować z takimi klientami jak KGHM, Polimex, PCC Rokita czy ZAK Azoty, co stanowi dla nas wielkie wyróżnienie i dowód na to, że nasze usługi cieszą się uznaniem na rynku.

Jakie cele i plany na przyszłość ma Esix?

Nasza firma dynamicznie się rozwija, cały czas poszukuje nowych wyzwań i innowacyjnych rozwiązań w branży energetycznej. W najbliższych latach planujemy dalszą ekspansję na nowe rynki i rozszerzenie naszej działalności o nowe produkty.

Chcemy również rozwijać nasze umiejętności i specjalizacje, aby nadążać za trendami na szybko zmieniającym się rynku energetycznym.

Na przyszłość patrzymy z optymizmem. Nasza prognoza na 2023 rok to około 80 mln złotych przychodów ze sprzedaży, co oznacza podwojenie wyników z poprzedniego roku. Na podstawie aktualnego portfela zamówień widać, że idziemy w dobrym kierunku.

Przebojem wdarliście się na rynek generalnego wykonawstwa na rynku energetycznym. Jak podsumowują Państwo pierwszy pełny rok działalności i jakie są prognozy na przyszły?

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników, jakie osiągnęliśmy w pierwszym pełnym roku naszej działalności. Nasze przychody ze sprzedaży w 2022 roku wyniosły około 40 mln złotych, co jest imponującym wynikiem dla stosunkowo młodej firmy jak nasza. Wyniki nas cieszą i świadczą o stabilności naszej działalności i dobrze zaplanowanym rozwoju.

Na przyszłość patrzymy z optymizmem. Nasza prognoza na 2023 rok to około 80 mln złotych przychodów ze sprzedaży, co oznacza podwojenie wyników z poprzedniego roku. Na podstawie aktualnego portfela zamówień widać, że idziemy w dobrym kierunku.

Jakie były największe wyzwania, jakie musiała przezwyciężyć firma Esix podczas pierwszego roku działalności na rynku generalnego wykonawstwa na rynku energetycznym?

W trakcie pierwszego roku naszej działalności, musieliśmy zmierzyć się z trudnymi warunkami na rynku energetycznym, związanymi z wojną na Ukrainie, która miała wpływ na całą branżę w Europie. Musieliśmy szybko reagować na zmiany, by sprostać wymaganiom naszych klientów. Mimo tych wyzwań uważamy, że udało nam się dobrze wywiązać z naszych zadań i zdobyć uznanie na rynku energetycznym. Dzięki ciężkiej pracy oraz zaangażowaniu naszych pracowników i partnerów osiągnęliśmy sukces. Uzyskane od naszych klientów referencje i słowa uznania bardzo nas motywują i zachęcają do dalszej pracy.


Esix

Esix oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu energetyki oraz odnawialnych źródeł energii, dopasowane do potrzeb klientów. Firma dysponuje nowoczesnym sprzętem i korzysta z najnowszych technologii by zapewnić partnerom stabilne, bezpieczne i efektywne rozwiązania. Esix łączy ponad 20 lat doświadczenia w działalności związanej z energetyką, OZE i rozwiązaniami dla przemysłu, ale jest młodym duchem zespołem z ogromną wiedzą, umiejętnościami i, przede wszystkim, pasją do działania! Wejdź ze swoją działalnością w przyszłość dzięki ofercie Esix.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE