Zielona energia od Polenergii popłynie do lidera reklamy zewnętrznej

Clear Channel Poland, globalny lider reklamy zewnętrznej, będzie przez kolejne 5 lat zasilać swoją sieć nośników reklamowych zieloną energią dostarczaną przez Polenergię Sprzedaż. To rezultat długoterminowej umowy typu smart cPPA, której dostawy energii rozpoczęły się 1 stycznia 2024 roku.

Polenergia Sprzedaż podpisała z Clear Channel Poland kontrakt smart cPPA, umożliwiający bezpośrednią dostawę energii od producenta do odbiorcy. Przez najbliższe 5 lat nośniki reklamowe Clear Channel Poland będą zasilane energią pochodzącą z odnawialnych źródeł, głównie z Farmy Wiatrowej Dębsk, jednej z największych farm wiatrowych w Polsce.

Niższy ślad węglowy i zrównoważony rozwój

Robert Rutowicz, Członek Zarządu Polenergii Sprzedaż, podkreśla, że współpraca ta pozwoli Clear Channel Poland obniżyć ślad węglowy, jednocześnie inspirując inne firmy do podobnych działań. Umowa smart cPPA obejmuje dostawy energii z Farmy Wiatrowej Dębsk o łącznej mocy 121 MW, otwartej w 2023 roku.

Magdalena Bandurska, Head of Development Clear Channel Poland, zaznacza, że priorytetem firmy jest nie tylko poszerzanie oferty cyfrowych nośników, lecz także dbałość o lokalizację, jakość nośników oraz troska o środowisko. Dodaje również, że wszelkie nowe ekrany w Clear Channel Poland od 2022 roku posiadają certyfikaty potwierdzające zrównoważony rozwój.

Clear Channel Poland, należący do Clear Channel Outdoor Holdings (CCOH), angażuje się w zrównoważony rozwój, wspierając ESG (Environmental, Social, Governance) i inicjatywy społecznej odpowiedzialności biznesu. Współpraca z Polenergią Sprzedaż to kolejny krok w realizacji tych celów, umożliwiając jednocześnie redukcję emisji dwutlenku węgla.

Umowa opiera się na zasadzie Corporate Power Purchase Agreement (cPPA), co oznacza, że odbiorca energii zawiera kontrakt bezpośrednio z producentem, co pozwala na uniezależnienie się od rynkowych wahań cen energii. Energia dostarczana jest z odnawialnych źródeł, a ślad węglowy dla tego typu umowy jest wykazywany jako zerowy.

Źródło: polenergia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE