Zmiany w programie „Mój prąd” – obligatoryjne dofinansowania do magazynów energii

Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) zapowiedziało wprowadzenie istotnych zmian w programie „Mój prąd”. Jak poinformował wiceminister Miłosz Motyka, nowa edycja programu będzie obejmować obligatoryjne dofinansowanie do magazynów energii w połączeniu z instalacjami fotowoltaicznymi. Celem tej zmiany jest maksymalne wykorzystanie zasady prosumenta oraz promowanie inwestycji w wydajne i efektywne magazyny energii.

Wiceminister Miłosz Motyka poinformował w Sejmie o planowanych zmianach w programie „Mój prąd”. Zaznaczył, że zmiany mają na celu zagwarantowanie obligatoryjnego dofinansowania do magazynu energii wraz z instalacją fotowoltaiczną. Motyka wyjaśnił, że celem jest pełne wykorzystanie zasady prosumenta oraz inwestowanie w skuteczne i efektywne magazyny energii.

Budżet programu

Ministerstwo wcześniej informowało, że budżet na szóstą edycję programu wyniesie 400 mln zł. Środki te będą pochodzić z unijnego programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FENiKS), co zapewni stabilne finansowanie dla planowanych zmian i umożliwi ich skuteczne wdrożenie.

Warto przypomnieć, że nabór wniosków do poprzedniej edycji programu zakończył się w grudniu 2023 roku. Nowe zasady mają na celu dalsze wspieranie rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce i zapewnienie lepszej efektywności energetycznej poprzez magazynowanie energii.

Źródło: inwestycje.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE