RWE Renewables ukończyło pierwszy projekt magazynowania energii w Europie

W Irlandii uruchomiono pierwszy europejski system magazynowania energii (BESS) firmy RWE Renewables. Projekt ukończono w Dublinie. Ma moc 8,5 MWh. To pierwszy z dwóch magazynów akumulatorowych, które RWE uruchomi w Irlandii w tym roku.

Pierwszy europejski projekt RWE Renewables w zakresie magazynowania energii przy pomocy akumulatorów zaraz po uruchomieniu w pełni rozpoczął działalność. Znajduje się w Stephenstown, Balbriggran w hrabstwie Dublin, w Irlandii. Jest pierwszym z dwóch magazynów akumulatorów, które RWE planuje uruchomić w tym roku.

Najważniejsze informacje o projekcie

Obiekt charakteryzuje się mocą 8,5 MWh i jest w stanie zapewnić szybką dostawę energii elektrycznej do sieci. Celem projektu było zrównoważenie wahań wynikających z rosnącego udziału energii elektrycznej wytwarzanej ze źródeł odnawialnych, które pojawiają się tylko okresowo.

W pierwszej połowie ostatniego roku lądowe farmy wiatrowe w Irlandii generowały prawie 37% zapotrzebowania kraju na energię. Ponieważ Irlandia kontynuuje przechodzenie na odnawialne źródła energii, nowy projekt uwzględnia nowe założenie. Zgodnie z nim 70% zapotrzebowania na energię elektryczną ma być zaspokojone przez odnawialne źródła energii. Irlandia zadeklarowała realizację tego celu do 2030 roku.

Wdrożenie akumulatorów, takich jak w Stephenstown ma pomóc zapewnić płynny przepływ energii elektrycznej. Zgodnie z założeniem instalacja będzie potrafiła błyskawicznie reagować na wszelkie zmiany częstotliwości oraz importować i eksportować energię elektryczną z sieci w momencie potrzeby. W efekcie przyczyni się do stabilizacji sieci, zapewniając niezawodne dostawy energii do użytkowników.

Katja Wünschel, dyrektor operacyjny Wind Onshore & Photovoltaic Europe & Asia-Pacific, RWE Renewables, powiedziała:

„Realizacja i obsługa tego projektu stanowi dla nas ważną okazję do zademonstrowania możliwości technologii magazynowania baterii i wyciągnięcia cennych wniosków dla projektów w fazie rozwoju”.

„Ze strategicznego punktu widzenia działanie naszego pierwszego projektu oznacza, że ​​nie tylko jesteśmy wiodącą firmą w dziedzinie energii wiatrowej i słonecznej, ale także mamy możliwości w zakresie technologii magazynowania akumulatorów, które mogą pomóc w bezpiecznym zarządzaniu fluktuacjami w sieci spowodowanymi przerywanymi dostawami energii odnawialnej.”

Inne inwestycje na rynku irlandzkim

RWE opracowało i obsługuje lądową farmę wiatrową Dromadda Beg Onshore o mocy 10 MW. Farma mieści się w hrabstwie Kerry. Ponadto teraz firma planuje realizację projektu farmy wiatrowej Lire Onshore o mocy 62 MW. Powstanie ona na granicy hrabstwa Cork.

Inne firmy także mają swoje projekty. Firma Statkraft ukończyła W kwietniu projekt 26 MW a w styczniu 11 MW. Firma ogłosiła wówczas, że zapewni dostęp do rynku i optymalizację handlu dla łącznie 68 MW zasobów do magazynowania energii, które są budowane przez RWE w Irlandii.

Lokalny deweloper Lumcloon Energy w grudniu zasilił magazyn składający się z akumulatorów o mocy 100 MW. Ponadto są inne firmy, które także rozszerzają swoją działalność na rynku irlandzkim. Przykładem jest fundusz inwestycyjny Gore Street Energy Storage Fund, który złożył wniosek o trzykrotne zwiększenie mocy produkcyjnych w Irlandii.

Źródła:

https://www.energy-storage.news/news/rwe-renewables-first-battery-storage-project-in-europe-completed-in-ireland

https://www.eqmagpro.com/rwe-renewables-first-battery-storage-project-in-europe-completed-in-ireland/

https://www.group.rwe/en/press/rwe-renewables/2021-04-14-first-european-battery-storage-goes-live

https://www.techcentral.ie/rwe-renewables-first-european-battery-storage-project-goes-live/

https://www.solarpowerportal.co.uk/news/rwes_first_european_batteries_goes_live_in_dublin_ireland

https://www.energylivenews.com/2021/04/15/rwe-renewables-battery-storage-powers-up-in-ireland/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE