Magazyny sodowo-jonowe – rośnie nowy potentat w sektorze?

4 października 2023 roku, po rundzie finansowania zalążkowego o wartości 10 milionów USD, rozpoczęcie swojej działalności ogłosiła firma Peak Energy. Amerykańskie przedsiębiorstwo skoncentruje rozwoju akumulatorów sodowo-jonowych.

Runda finansowania została przeprowadzona przez venture capital Eclipse z udziałem TDK Ventures. Co ciekawe, Peak Energy poinformowało, że zespół zarządzający firmy będzie się składał z byłych dyrektorów Northvolt, Tesla, Enovix i SunPower.

Ogromny potencjał akumulatorów sodowo-jonowych

Technologia magazynowania energii oparta na jonach sodu jest często uważana za alternatywę dla tradycyjnych akumulatorów litowo-jonowych. Obecnie jest to jedna z najbardziej zaawansowanych technologii gotowych do rozpoczęcia masowej produkcji obok już dobrze rozwiniętej technologii półprzewodników litowo-jonowych.

Landon Mossburg, współzałożyciel i dyrektor generalny Peak Energy, stwierdził, że magazyny sodowo-jonowe stanowią klucz do uwolnienia potencjału energii odnawialnej i w ostatecznym rozrachunku umożliwią dostawcom energii pełną dekarbonizację sieci.

Choć na atrakcyjnym, chińskim rynku pojazdy elektryczne (EV) wyposażone w akumulatory sodowo-jonowe zyskały popularność, firma Peak Energy skupia się przede wszystkim na rozwoju stacjonarnych systemów magazynowania energii (ESS) w celu wsparcia sieci energetycznych.

Magazyny sodowo-jonowe w USA i nowy lider

Według Landona Mossburga Stany Zjednoczone mają ogromną szansę stać się światowym liderem w produkcji i wdrażaniu magazynów sodowo-jonowych, a Peak Energy ma stać na czele podejmowanych przedsięwzięć.

Nowa firma rozpoczyna działalność już ze wstępnie zbudowanym portfelem klientów i partnerów. Należy do nich między innymi Doral Energy.

Firma stawia sobie za cel obniżenie kosztów magazynowania energii nawet o 50%.

Źródło: energy-storage.news

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE