Większe pieniądze na program Mój elektryk

Wniosek Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) o zwiększenie o 150 mln zł puli środków na dopłaty do leasingu pojazdów zeroemisyjnych został zaakceptowany przez NFOŚiGW. Budżet programu (w ścieżce leasingowej) wzrósł do 400 mln zł.

– „Mój elektryk” to wzorcowy program publiczny pozwalający realizować istotne cele polityki środowiskowej oraz stymulować rozwój gospodarczy. Skutecznie zwiększa on liczbę samochodów zeroemisyjnych na polskich drogach, a ścieżka leasingowa wspiera realizację zielonych ambicji przedsiębiorców. Utrzymujące się wysokie zainteresowanie programem jest potwierdzeniem, że spełnia on swoje zadanie. Decyzja Zarządu Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o zwiększeniu o 150 mln zł całkowitej puli środków do wykorzystania w ścieżce leasingowej to dobra wiadomość dla klientów – głównie przedsiębiorców – którzy myślą o leasingu samochodu elektrycznego, a jeszcze nie złożyli odpowiedniego wniosku. A jest to bardzo proste, gdyż program „Mój elektryk” działa na zasadzie „jednego okienka”. Wszelkie formalności związane z leasingiem i dopłatą klient załatwia w wybranej firmie leasingowej współpracującej z BOŚ – zaznaczył w komunikacie dr hab. Emil Ślązak, prof. SGH, p.o. prezesa BOŚ.

Ponad 7000 wniosków o dopłatę d samochodu elektrycznego

Z programu Mój elektryk można skorzystać na dwa sposoby. Program przewiduje dofinansowanie zakupu lub leasingu pojazdów zeroemisyjnych. Zaakceptowano dotychczas dopłaty do ponad 7 tys. pojazdów. Od początku realizacji programu do BOŚ wpłynęło już 7900 wniosków o dotacje o łącznej wartości przekraczającej 262 mln zł.

Przy uruchamianiu ścieżki leasingowej programu BOŚ dysponował kwotą 20 mln zł, jednak budżet programu jest konsekwentnie zwiększany.

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych przedstawiło dane, według których w Polsce zarejestrowanych jest 67 100 samochodów z napędem elektrycznym (dane na koniec marca 2023 roku). Rosnące zainteresowanie programem z pewnością będzie miało wpływ na zwiększenie tych wartości w najbliższym czasie.

Źródło: bosbank.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

konferencja e-magazyny.pl

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE