Już niedługo w USA będzie powstawało więcej stacji ładowania EV niż instalacji fotowoltaicznych

Roczny przyrost mocy zainstalowanej w stacjach ładowania EV w USA będzie w najbliższych latach większy niż przyrost słonecznej energetyki rozproszonej. To pierwsza taka sytuacja w historii Stanów Zjednoczonych.

Moc zainstalowana stacji ładowania EV w skali roku osiągnie 41 GW do 2027 roku. Jest to ponad trzykrotnie większa wartość niż prognozowane roczne wzrosty energetyki słonecznej. Takie dane zostały zaprezentowane w raporcie Wood Mackenzie „2023 US Distributed Energy Resource Outlook”.

Rynek warty miliardy

Szacuje się, że rynek infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych osiągnie wartość 20 miliardów dolarów do 2027 roku. Główną rolę będą odgrywać domowe stacje ładowania (6,5 miliarda dolarów) i publiczne szybkie ładowarki DC (5,6 miliarda dolarów).

Rozwiązania dedykowane do ciężarówek i transportu publicznego mają stanowić w 2027 roku aż 18% rynku. Jest to jednak nadal znacznie mniej niż sektor prywatnych stacji ładowania w gospodarstwach domowych.

PV i stacje ładowania EV, jako rozporoszone zasoby energetyczne

Zarówno stacje ładowania EV, jak i dachowe instalacje fotowoltaiczne są rozproszonymi zasobami energii (DER). DER to mała jednostka wytwórcza, która działa lokalnie i jest podłączona do większej sieci energetycznej na poziomie dystrybucji.

Oczekuje się, że w latach 2022-2027 moc zainstalowana DER w USA praktycznie się podwoi. Całkowita moc zainstalowana ma osiągnąć poziom 262 GW.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE