Do końca roku Biedronka zainstaluje stacje ładowania w 600 lokalizacjach

Sieć Biedronka i Powerdot wprowadzają nowy komfort w dostępie do ładowania pojazdów elektrycznych, uruchamiając ponad 50 stacji ładowania w różnych miejscowościach w Polsce. Biedronka planuje zainstalować 600 stacji ładowania przy swoich sklepach do końca roku. Aktualnie dostępne są już 214 stacji, a pełna lista lokalizacji obejmuje miasta takie jak Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Lublin oraz mniejsze miejscowości, np. Dynów, Gubin i Jasień.

Wspólna inicjatywa Biedronki i Powerdot, który odpowiada za instalację, funkcjonowanie i obsługę płatności, trzykrotnie zwiększy dostępną infrastrukturę szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych (o mocy przekraczającej 100 kW). Każda stacja oferuje moc 120 kW, umożliwiając szybkie naładowanie pojazdów podczas codziennych zakupów w sklepie Biedronka. Dzięki trzem złączom – CCS, ChaDemo i Type 2 – użytkownicy mogą naładować niemal każdy rodzaj pojazdu elektrycznego.

Przede wszystkim komfort klienta

– Komfort klientów to hasło, które definiuje Biedronkę. Każde nasze przedsięwzięcie ma jeden istotny cel: obsługę klientów na najwyższym poziomie, tak w zakresie cen produktów, jak i dostępności sklepów, w tym istotnych dodatkowych usług, np. takich jak możliwość ładowania aut elektrycznych – Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny i członek zarządu sieci Biedronka

Współpraca z Powerdot ma na celu sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na elektromobilność, umożliwiając kierowcom ładowanie swoich pojazdów podczas codziennych zakupów. Projekt wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju sieci Biedronka.

– Nie zwalniamy tempa budowy szybkich stacji ładowania aut elektrycznych przy sklepach sieci Biedronka. Obserwujemy, jak użytkownicy aut elektrycznych wypatrują kolejnych urządzeń zainstalowanych przez Powerdot, natychmiast dzieląc się między sobą informacjami, przy których sklepach stacje już działają. To nas bardzo cieszy i motywuje. Biorąc pod uwagę dotychczasowe postępy w pracach, każdego dnia stawiamy co najmniej jedną nową stację i takie tempo chcemy utrzymać w kolejnych miesiącach – Grigoriy Grigoriev, dyrektor generalny Powerdot w Polsce.

Źródło: informacja prasowa

1 KOMENTARZ

  1. Wyglądają profesjonalnie

    Mam nadzieje że taka powstanie w Strzyżowie na podkarpaciu między Rzeszowem a Jasłem
    w Strzyżowie nie ma nawet wolnej ładowarki .
    Pozdrowienia Nobert

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE