100 milionów euro na rozwój zrównoważonej mobilności w Europie. Sukces Powerdot

Powerdot zakończył powodzeniem kolejny etap pozyskiwania kapitału, uzyskując 100 milionów euro od dotychczasowych inwestorów, Antin Infrastructure Partners i Arié Group. To potwierdzenie zaangażowania firmy w rozwój rynku ładowania pojazdów elektrycznych w Europie.

Zacieśnianie współpracy

CEO Powerdot, Luís Santiago Pinto, podziękował obu inwestorom za ogromne wsparcie, podkreślając, że pozyskane środki potwierdzają sukces i potencjał firmy w budowie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Z ponad 5 tysiącami funkcjonujących punktów ładowania i kolejnymi 10 tysiącami w fazie realizacji, Powerdot aktywnie uczestniczy w transformacji Europy w kierunku zrównoważonej mobilności.

Partner Antin NextGen, Anand Jagannathan, zaznaczył zaangażowanie Antin w rozwój Powerdot i podkreślił, że ich celem jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla w transporcie poprzez dostarczanie szybkich i atrakcyjnych cenowo stacji ładowania, co przyczyni się do promowania zrównoważonej mobilności w całej Europie.

David Arié, członek zarządu Grupy Arié, również wyraził dumę z udziału Grupy w kolejnej rundzie finansowania Powerdot i podkreślił ich wsparcie dla rozwoju firmy.

Rozwój Powerdot

Powerdot odnotował znaczący wzrost w 2023 roku, zwiększając liczbę punktów ładowania o 201%. Obecnie firma dysponuje ponad 5 tysiącami aktywnych punktów ładowania w 1300 lokalizacjach, z planami uruchomienia kolejnych 10 tysięcy w 1400 lokalizacjach.

Pozyskane środki finansowe będą napędzać dalszy rozwój infrastruktury ładowania i wspierać postęp technologiczny, co przyczyni się do poprawy komfortu użytkowników pojazdów elektrycznych.

Źródło: powerdot.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

KONFERENCJA E-MAGAZYNY 2023

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE