ZPUE S.A. w Polskim Stowarzyszeniu Magazynowania Energii

W miniony piątek, w głównej siedzibie ZPUE S.A. we Włoszczowie odbyło się spotkanie, na którym podpisano umowę członkowską między firmą a Polskim Stowarzyszeniem Magazynowania Energii (PSME).

ZPUE gościło prezes Barbarę Adamską, wiceprezesa Pawła Grabowskiego oraz Katarzyną Mazur, dyrektor marketingu, reprezentujących PSME. Prezes ZPUE, Michał Wypychewicz i prezes Adamska zgodnie złożyli podpisy na umowie członkowskiej, by wspólnie pracować nad rozwojem rynku magazynowania energii w Polsce.

Polskie Stowarzyszeniem Magazynowania Energii (PSME)

PSME działa na rzecz rozwoju energetyki rozproszonej i branży magazynowania energii w Polsce. Magazyny energii są niezbędnym elementem systemu elektroenergetycznego umożliwiającego transformację Polskiej energetyki w kierunku systemu nisko, a docelowo zeroemisyjnego.

Prezes PSME o nowym członku stowarzyszenia

Jak podkreśliła prezes Adamska: – ZPUE, to niekwestionowany lider rynku stacji transformatorowych i rozdzielnic w Polsce. Doświadczenie firmy ZPUE w zakresie mikrosieci zbudowanej wokół hybrydowego magazynu energii i magazynu SPS (Smart Power Station) sięgają roku 2017 i nie ograniczają się tylko do faktu, że właśnie tutaj – we Włoszczowie, powstał jeden z pierwszych magazynów energii w Polsce. Od tej pory ZPUE testuje i udoskonala wszystkie elementy mikrosieci. Takie doświadczenie rynkowe jest niezwykle cenne i istotne dla Stowarzyszenie – jak dodaje prezes Adamska. 

Kompetencje i prężnie działający oddział badań i rozwoju powoduje, że ZPUE jest znaczącym i niezbędnym wsparciem dla Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii, którego siła wynika z fachowości jego Członków. Przystąpienie ZPUE stanowi kompetencyjne wsparcie dla Stowarzyszenia w jego działalności, jak i w zakresie kierunków rozwoju oraz potrzeb rynkowych. Jest również wzmocnieniem kompleksowego rozumienia potrzeb energetyki i specyfiki polskiego systemu elektroenergetycznego. Profesjonalizm ZPUE wypływający ze znajomość stacji transformatorowych i rozdzielnic przekłada się na wnikliwość specyfiki pracy całego systemu np. magazynów energii. Unikalnym w Polskich warunkach jest fakt, że firma ZPUE nie tylko buduje magazyny energii, ale i opracowuje systemy zarządzania nimi – stwierdza prezes Adamska.

Rola ZPUE w sektorze energetyki

Michał Wypychewicz, prezes zarządu ZPUE S.A. podkreśla rolę firmy w sektorze elektroenergetyki oraz deklaruje firmowe kompetencje, jak i doświadczenie w wsparciu PSME. ZPUE S.A. jest dynamicznie rozwijająca się oraz chętnie korzystająca z innowacji firmą, która od wielu lat pracuje nad własną technologią magazynowania energii, a także ich zarządzania. – Przystąpienie do Stowarzyszenia pozwoli na aktywny udział w dialogu na temat przyszłości polskich magazynów energii. Chcemy, aby polskie produkty dotarły nie tylko do krajowych odbiorców, ale także do zagranicznych firm, tworząc łańcuch wartości magazynów energii – mówi prezes Wypychewicz.

Współpraca między ZPUE a Polskim Stowarzyszeniem Magazynowania Energii

ZPUE, dzięki dołączeniu do PSME, ma od teraz realny wpływ na procesy legislacyjne związane z energetyką odnawialną oraz na kreowanie strategii i regulacji prawnych w zakresie magazynowania energii stanowiąc niepodważalne wsparcie dla Stowarzyszenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

konferencja e-magazyny.pl

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE