Bureau of Land Management wchodzi w kolejny etap rozwoju 6 GW projektów solarnych

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 2 minuty
Trwają konsultację wdrożenia gigantycznych projektów PV i magazynowania energii
https://www.pexels.com/

Departament Spraw Wewnętrznych Stanów Zjednoczonych ogłosił, że Biuro Zarządzania Gruntami (Bureau of Land Management, BLM) realizuje dziewięć projektów solarnych na gruntach publicznych, które umożliwiłyby przesył do sieci dodatkowych 6 GW łącznej mocy wytwórczej. Szacuje się, że uruchomienie instalacji pomogłoby zaspokoić potrzeby około 2 milionów domów w USA.

Projekt Esmerelda 7 w Nevadzie

BLM zarządza ponad 245 milionami akrów gruntów publicznych, które zlokalizowane są głównie w 12 zachodnich stanach, w tym na Alasce. Do tej pory organizacja wydała zgodę na realizację projektów związanych z czystą energią na łączną moc 25 GW. Pozwala to zasilać około 12 milionów domów. Wśród tych inwestycji znajdują się działania związane z energią słoneczną, wiatrową i geotermalną, a także linie energetyczne niezbędne do podłączenia urządzeń do sieci.

Aktualnie Biuro Zarządzania Gruntami skupia się na projekcie fotowoltaicznym Esmerelda 7. To jedno z największych przedsięwzięć tego typu na świecie. W jej skład wchodzi siedem elektrowni słonecznych umiejscowionych w pobliżu Tonopah w stanie Nevada. Ich budowa ma być realizowana na 118 000 akrach ziemi zarządzanej przez BLM. Jednostka uruchomiła właśnie 45-dniowy okres konsultacji inwestycji w zakresie oddziaływania na środowisko. Jeśli wszystkie działania ujęte w ramach projektu Esmerelda 7 zostaną ostatecznie zatwierdzone, portfel posiadanych przez USA źródeł OZE zwiększy się o 5,35 GW, czyli wystarczająco dużo, aby zasilić około 1,6 miliona domów.

Jednym z elementów składowych niniejszego projektu są także systemy magazynowania energii o mocy 700 MW z 24-milową linią przesyłową. Inwestycja jest planowana do wdrożenia w hrabstwach Mineral i Lyon w Nevadzie.

Inne działania prowadzone przez BLM

Równocześnie z konsultacjami dotyczącymi projektu Esmerelda 7, BLM uruchomiło konsultacje innego zadania – Elisabeth Solar w pobliżu Dateland w Arizonie. Ma on dodać do sieci 270 MW energii słonecznej i 300 MW magazynowania energii w akumulatorach.

Obecnie Biuro Zarządzania Gruntami realizuje także około 70 mniejszych projektów dotyczących czystej energii na skalę użytkową. Łącznie mają one potencjał do wyprodukowania prawie 32 GW energii odnawialnej. Trwają także prace nad oceną złożonych 166 wniosków na rozwój energii słonecznej i wiatrowej, a także ponad 40 wniosków na wybór lokalizacja dla farm OZE. 

Źródło: https://www.blm.gov/

Powiązane artykuły

strefy czystego transportu

Strefy czystego transportu w dużych miastach od 2026 roku

Senat RP przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Najważniejszym elementem nowych przepisów jest wprowadzenie obowiązku ustanawiania stref czystego transportu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców, jeśli odnotowano w nich przekroczenie dopuszczalnych poziomów stężenia dwutlenku azotu (NO2)…

Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 2 minuty
wręczenie postulatów

Dokument zawierający 10 postulatów dla polskiej energetyki złożony w kluczowych instytucjach

Przedstawiciele redakcji e-magazyny.pl osobiście złożyli dokument zawierający 10 postulatów dla polskiej energetyki w czterech instytucjach, do których od początku był adresowany. Postulaty trafiły do Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Polskich Sieci Elektroenergetycznych oraz Urzędu Regulacji Energetyki. Dokument to…

Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 8 minut

Konferencja „Elastyczność sieci oraz magazynowanie energii” – relacja

Zdjęcia z konferencji możesz zobaczyć w jednym z albumów: 27.04.2023 r odbyła się organizowana przez nasz portal konferencja „Elastyczność sieci oraz magazynowanie energii”. W Warszawskim hotelu Hilton zgromadziło się ponad 800 liderów sektora energetycznego, branży motoryzacyjnej oraz przedstawiciele instytucji publicznych.…

Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 8 minut
v2g

Myenergi zapowiada pierwszą domową ładowarkę V2G w Wielkiej Brytanii

Brytyjska firma Myenergi pracuje nad przełomową domową ładowarką z technologią vehicle-to-grid (V2G). Ma to być pierwsze w Wielkiej Brytanii masowo dostępne urządzenie tego typu. Premiera zaplanowana jest na 2025 rok i zbiegnie się w czasie z wprowadzeniem na rynek w…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 3 minuty
magazyn energii

Rekordowe zainteresowanie magazynami energii na najnowszej aukcji rynku mocy

Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) przeprowadziły najnowszą aukcję rynku mocy, która przyciągnęła czołowych deweloperów projektów bateryjnych magazynów energii, mimo mniej korzystnych warunków. Kluczowe projekty i deweloperzy Columbus Energy Spółka z Krakowa, rozwijająca projekty od 2 lat, zabezpieczyła kolejne kontrakty mocowe. Wcześniej…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 2 minuty