R.Power uruchamia trzy farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 22 MWp w Portugalii

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 1 minuta
r.power
Źródło: Shutterstock

R.Power, wiodąca polska firma w sektorze fotowoltaiki, poinformowała o oddaniu do użytku trzech farm fotowoltaicznych zlokalizowanych w miejscowościach Tremês, Alhais oraz Elvas w Portugalii. Łączna moc zainstalowana tych projektów wynosi 22 MWp, a ich roczna wydajność energetyczna ma sięgać blisko 40 GWh.

Spółka planuje dalszy rozwój w Portugalii – jeszcze w tym roku przewiduje uruchomienie kolejnych instalacji. Obecne portfolio zrealizowanych projektów solarnych firmy w tym kraju wynosi około 35 MWp.

Europejska ekspansja

R.Power, znana z kompleksowego podejścia do rynku fotowoltaiki, działa na wielu etapach łańcucha wartości w sektorze PV. Firma rozwija projekty elektrowni słonecznych, realizuje ich budowę, a także oferuje usługi zarządzania, serwisowania i obsługi technicznej. Poza Polską, gdzie jest liderem rynku, R.Power prowadzi działalność w Portugalii, Włoszech i Hiszpanii.

Rozwój projektów w Portugalii wpisuje się w strategię firmy, która dąży do wzmacniania swojej pozycji na rynkach międzynarodowych oraz wspierania transformacji energetycznej poprzez produkcję zielonej energii.

Źródło: ecoekonomia.pl

Powiązane artykuły

strefy czystego transportu

Strefy czystego transportu w dużych miastach od 2026 roku

Senat RP przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Najważniejszym elementem nowych przepisów jest wprowadzenie obowiązku ustanawiania stref czystego transportu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców, jeśli odnotowano w nich przekroczenie dopuszczalnych poziomów stężenia dwutlenku azotu (NO2)…

Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 2 minuty
wręczenie postulatów

Dokument zawierający 10 postulatów dla polskiej energetyki złożony w kluczowych instytucjach

Przedstawiciele redakcji e-magazyny.pl osobiście złożyli dokument zawierający 10 postulatów dla polskiej energetyki w czterech instytucjach, do których od początku był adresowany. Postulaty trafiły do Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Polskich Sieci Elektroenergetycznych oraz Urzędu Regulacji Energetyki. Dokument to…

Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 8 minut

Konferencja „Elastyczność sieci oraz magazynowanie energii” – relacja

Zdjęcia z konferencji możesz zobaczyć w jednym z albumów: 27.04.2023 r odbyła się organizowana przez nasz portal konferencja „Elastyczność sieci oraz magazynowanie energii”. W Warszawskim hotelu Hilton zgromadziło się ponad 800 liderów sektora energetycznego, branży motoryzacyjnej oraz przedstawiciele instytucji publicznych.…

Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 8 minut
nanorurki węglowe

Nanorurki węglowe – przełom w magazynowaniu energii?

Najnowsze badania wskazują, że skręcone nanorurki węglowe mogą przechowywać energię o wyjątkowo dużej gęstości, co może zrewolucjonizować zasilanie nowoczesnych technologii, takich jak czujniki czy implanty medyczne. Według naukowców, takie rozwiązanie oferuje trzykrotnie większą pojemność energetyczną na jednostkę masy niż standardowe…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 3 minuty
uran

Były inżynier SpaceX pracuje nad rozwojem produkcji paliwa HALEU w USA

Scott Nolan, były inżynier SpaceX i obecny CEO startupu General Matter stawia sobie ambitny cel: zakończyć rosyjski monopol na produkcję wysoko wzbogaconego uranu i uruchomić jego komercyjną produkcję w Stanach Zjednoczonych. Firma zamierza również obniżyć koszty jego produkcji, co jest…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 3 minuty