Grupa Muszkieterów przyspiesza rozwój elektromobilności

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 4 minuty
grupa muszkieterów
Źródło: Shutterstock

Temat elektromobilności dla Grupy Muszkieterów to nie nowość. Pierwsze stacje przy sklepach spożywczych Intermarché stanęły w 2018 roku. Teraz jednak największa franczyzowa sieć sklepów w Polsce zdecydowała się na elektromobilne przyspieszenie i rozwój własnej sieci stacji ładowania. Partnerem technologicznym Muszkieterów zostało Elocity.

Grupa Muszkieterów zrzesza w Polsce niezależnych przedsiębiorców w dwóch kategoriach: supermarketów spożywczych, działających pod szyldem Intermarché oraz sklepów Bricomarché z segmentu „dom i ogród”. Obecnie jest to łącznie blisko 400 sklepów, 3 centra logistyczne (w Swadzimiu, gdzie mieście się także centrala oraz w Mysłowicach i Sosnowcu), 6 składów budowlanych oraz 71 stacji paliw, działających w wybranych miejscowościach, w których funkcjonują sklepy.

Zgodnie z założeniami dotyczącymi rozwoju usług EV, ogólnodostępne stacje ładowania mają stanąć na parkingach sklepów Intermarché i Bricomarché, zapewniając elektromobilnym dwa, a opcjonalnie trzy punkty ładowania.

Poszukując partnerów do realizacji swoich planów, Grupa Muszkieterów ogłosiła przetarg, w którym od przyszłego dostawcy technologii usług ładowania wymagała m.in. odpowiedniego rynkowego doświadczenia i profesjonalnego wsparcia technicznego. Punktowano także wsparcie techniczne dla użytkowników w formie helpdesku oraz jego godziny pracy. Ostatecznie sieć sklepów franczyzowych w Polsce zdecydowała, że software do stacji ładowania przy Intermarché i Bricomarché dostarczać będzie m.in. Elocity.

To polska spółka, która od 2017 roku rozwija własną technologię do obsługi stacji ładowania i sprzedaży usług ładowania. Kierowcy EV kojarzą ją przede wszystkim z jedną z najpopularniejszych aplikacji, w której można znaleźć najwięcej ogólnodostępnych stacji ładowania, w tym partnerów roamingowych i White Label Elocity. Na obsługiwanych przez spółkę stacjach można liczyć na szeroki wachlarz wariantów płatności (za pomocą aplikacji, terminala płatniczego, czy strony internetowej) wraz z automatycznym generowaniem faktur VAT. Na co dzień z aplikacji Elocity korzysta ponad 60 000 użytkowników, którzy mogą liczyć na 24-godzinne wsparcie supportu technicznego. To właśnie szeroki zakres usług, doświadczenie i znajomość segmentu e-mobility były dla Grupy Muszkieterów kluczowymi przewagami konkurencyjnymi Elocity.

W odpowiedzi na rosnącą popularność aut elektrycznych oraz w trosce o spełnienie przyszłych wymogów prawnych zdecydowaliśmy się na współpracę z partnerami i posiadającymi wiedzę i doświadczenie w zakresie elektromobilności. dzięki którym franczyzobiorcy będą mogli skutecznie realizować nowe inwestycje. Ważna była dla nas także kwestia elastyczności, tak, abyśmy mogli rozwijać infrastrukturę ładowania, dostosowując ją zarówno do potrzeb kierowców, jak i kierunków, w jakich podążać będzie rynek. Wybierając Elocity jako jednego z naszych partnerów, postawiliśmy na sprawdzone, elastyczne i innowacyjne rozwiązania, które pozwolą nam spełniać oczekiwania klientów. Cieszymy się, że nasze podejście do elektromobilności znacznie przyczyni się do zwiększenia dostępności infrastruktury ładowania – zaznacza Bartłomiej Tarłowski, menadżer ds. rozwoju franczyzy i komunikacji korporacyjnej Grupy Muszkieterów
w Polsce.

Z kolei Adrian Nocuń, CEO Elocity podkreśla, że decyzja Grupy Muszkieterów o rozwoju własnej sieci stacji ładowania z elastycznym systemem operacyjnym to krok w dobrą stronę.

Sieć stacji EV przy sklepach Intermarché i Bricomarché znacznie wpłynie na ilość i jakość infrastruktury ładowania w Polsce. Podejście Grupy Muszkieterów wpisuje się także w ważny dla kierowców trend destination charging, czyli ładowanie pojazdu przy okazji codziennych czynności, takich jak zakupy w dogodnej lokalizacji. Cieszymy się, że możemy nie tylko wspierać partnera naszą technologią, ale także służyć mu swoją wiedzą i doświadczeniem w tym procesie – podkreśla CEO Elocity.

Obecnie trwa proces integracji nowych stacji ładowania z systemem Elocity, a pierwsze efekty współpracy będą widoczne w nadchodzących miesiącach. Kierowcy niebawem będą cieszyć się dostępem do nowoczesnych stacji ładowania w dobrze znanych sobie lokalizacjach, a z punktu widzenia rynku e-mobility to kolejny ważny etap rozwoju infrastruktury ładowania w Polsce.

Źródło: Informacja prasowa

Powiązane artykuły

strefy czystego transportu

Strefy czystego transportu w dużych miastach od 2026 roku

Senat RP przyjął bez poprawek nowelizację ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Najważniejszym elementem nowych przepisów jest wprowadzenie obowiązku ustanawiania stref czystego transportu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców, jeśli odnotowano w nich przekroczenie dopuszczalnych poziomów stężenia dwutlenku azotu (NO2)…

Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 2 minuty
wręczenie postulatów

Dokument zawierający 10 postulatów dla polskiej energetyki złożony w kluczowych instytucjach

Przedstawiciele redakcji e-magazyny.pl osobiście złożyli dokument zawierający 10 postulatów dla polskiej energetyki w czterech instytucjach, do których od początku był adresowany. Postulaty trafiły do Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Polskich Sieci Elektroenergetycznych oraz Urzędu Regulacji Energetyki. Dokument to…

Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 8 minut

Konferencja „Elastyczność sieci oraz magazynowanie energii” – relacja

Zdjęcia z konferencji możesz zobaczyć w jednym z albumów: 27.04.2023 r odbyła się organizowana przez nasz portal konferencja „Elastyczność sieci oraz magazynowanie energii”. W Warszawskim hotelu Hilton zgromadziło się ponad 800 liderów sektora energetycznego, branży motoryzacyjnej oraz przedstawiciele instytucji publicznych.…

Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 8 minut
v2g

Myenergi zapowiada pierwszą domową ładowarkę V2G w Wielkiej Brytanii

Brytyjska firma Myenergi pracuje nad przełomową domową ładowarką z technologią vehicle-to-grid (V2G). Ma to być pierwsze w Wielkiej Brytanii masowo dostępne urządzenie tego typu. Premiera zaplanowana jest na 2025 rok i zbiegnie się w czasie z wprowadzeniem na rynek w…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 3 minuty
magazyn energii

Rekordowe zainteresowanie magazynami energii na najnowszej aukcji rynku mocy

Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) przeprowadziły najnowszą aukcję rynku mocy, która przyciągnęła czołowych deweloperów projektów bateryjnych magazynów energii, mimo mniej korzystnych warunków. Kluczowe projekty i deweloperzy Columbus Energy Spółka z Krakowa, rozwijająca projekty od 2 lat, zabezpieczyła kolejne kontrakty mocowe. Wcześniej…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 2 minuty