Powstaje największy magazyn energii w Australii

Władze stanu Australia Zachodnia zapowiedziały finansowanie magazynu energii o pojemności 2000 MWh. System powstanie w kopalni węglowej Collie, co ma przyspieszyć przejście z paliw konwencjonalnych na zieloną energię.

Wykonawcą projektu jest państwowe przedsiębiorstwo energetyczne Synergy. Jego realizacja ma zostać zakończona do 2025 roku. W tym samym okresie powstanie również podobna inwestycja w kopalni Eraring – system o pojemności 1680 MWh.

Nowy magazyn energii jest częścią szerszej strategii, która ma również wesprzeć energetykę wiatrową i transformację przemysłu. Pakiet pomocy w tym zakresie ma wynieść 2,8 miliarda dolarów.

Finansowanie obejmuje także 126 milionów dolarów na modernizację sieci i badania nad innowacjami. Jest to element 20-letniego planu, którego celem jest masowa modernizacja sieci elektroenergetycznych.

Ponadto australijski rząd zapowiedział rozwój systemów fotowoltaicznych i turbin wiatrowych zintegrowanych z magazynami energii. Docelowa moc zainstalowana takich systemów ma osiągnąć wartość 51 GW.

W Collie może powstać również drugi magazyn energii o mocy do 1 MW. Poinformowała o tym firma Neoen – francuski dostawca energii odnawialnej i systemów magazynowania energii. Inwestycja jest nadal w fazie planowania.

Według Billa Johnstona, stanowego ministra energii, inwestycje w magazyny energii mają wesprzeć sieć w obliczu dynamicznie rosnącej liczby dachowych instalacji PV w gospodarstwach domowych. Nadrzędnym zadaniem będzie gromadzenie energii podczas szczytowej produkcji i uwalnianie jej wtedy, kiedy zapotrzebowanie jest największe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

konferencja e-magazyny.pl

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE