Generac ogłasza nowe modele mikroinwerterów

Firma Generac przedstawia dwa nowe modele mikroinwerterów słonecznych do domowych zastosowań fotowoltaicznych. Będzie można je zamówić na początku przyszłego roku.

Generac buduje supermarket technologii słonecznej, rozszerzając linię produktów, aby zapewnić instalatorom wszystkie narzędzia niezbędne do zbudowania odpowiedniego systemu dla ich klientów.

Russ Minick, prezes Energy Technology i dyrektor ds. marketingu w Generac

21 września 2021 roku firma Generac zapowiedziała wprowadzenie dwóch nowych modeli mikroinwerterów słonecznych do domowych zastosowań fotowoltaicznych. Nowe jednomodułowe i dwumodułowe mikroinwertery stanowią kontynuację wchodzenia firmy Generac na rynek energii słonecznej i magazynowania energii.

Mikroinwertery Generac PWRmicros

PWRmicros to nowe rozwiązania. Producent proponuje dwie wersje produktów: Generac PWRmicro 2:1 oraz Generac PWRmicro 1:1. Wewnątrz branży mówi się, że jest to znaczący krok naprzód w opłacalnej i wysokowydajnej technologii mikroinwerterów.

PWRmicro 1:1 to mikroinwerter jednomodułowy, natomiast PWRmicro 2:1 to mikroinwerter dwumodułowy o mocy 720W. Posiada on zdecydowanie większą moc znamionową niż wiele konkurencyjnych produktów. Dzięki takiemu parametrowi produkt umożliwia korzystanie z nowszych i znacznie mocniejszych modułów słonecznych.

PWRmicros zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić instalatorom fotowoltaiki szybki i uproszczony proces instalacji w porównaniu z zakładaniem innych systemów fotowoltaicznych dostępnych na rynku. Według Generac uproszczone okablowanie skraca czas instalacji, dlatego jednostki mają zintegrowane uziemienie i modułowe okablowanie magistrali. Dodatkowo, oba modele mikroinwerterów są ze sobą kompatybilne. Mówiąc inaczej, ​​instalatorzy mogą łączyć urządzenia PWRmicro 1:1 i PWRmicro 2:1 na tym samym obiekcie, mogą je dowolnie mieszać i dopasowywać. To gwarantuje maksymalną elastyczność projektowania i ułatwia pokrycie każdego dachu.

Mikroinwertery słoneczne pozwalają właścicielom domów na wykorzystanie pełnego potencjału mocy ich paneli słonecznych. Dzięki nim można pozyskiwać więcej energii i maksymalizować wartość generowaną przez daną inwestycję.

Wprowadzenie mikroinwerterów na rynek

W lipcu 2021 roku firma nawiązała współpracę z Chilicon Power w celu wprowadzenia nowych produktów na rynek. Na początku planowano pokazanie mikroinwerterów na targach Solar Power International w Nowym Orleanie. Jednak szkody wywołane przez huragan w tamtej okolicy zmusiły organizatorów do odwołania wydarzenia. Teraz firma zapowiedziała, że Generac PWRmicros będzie można zamawiać na początku 2022 roku.

O firmie Generac

Generac Power Systems to wiodący światowy projektant i producent rozwiązań w zakresie technologii energetycznych i innych produktów energetycznych. Istnieje na rynku od 1959 roku. Firma skupia się głównie na dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań w zakresie oprogramowania do sieci energetycznych, systemów zasilania awaryjnego i zasilania podstawowego do zastosowań domowych i przemysłowych. Ponadto zajmuje się rozwiązaniami służącymi do magazynowania energii słonecznej, akumulatorami, platformami wirtualnych elektrowni. Firma oświadcza, że zależy jej na zrównoważonym rozwoju i stara się to udowadniać swoimi produktami dla branży energetycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

konferencja e-magazyny.pl

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE