Ekologiczna fabryka wegańskich produktów

W mieście Niigata w Japonii powstanie ekologiczna fabryka zasilana energią słoneczną oraz centrum badawczo-rozwojowe poświęcone tworzeniu wegańskich produktów białkowych. Inwestycję zrealizuje firma Next Meats, która angażuje się w globalne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Ekologiczny zakład produkcyjny „NEXT Factory”

Japońska firma Next Meats ujawniła swój plan rozpoczęcia budowy nowego zakładu produkcyjnego o nazwie „NEXT Factory”. Realizacja inwestycji odbędzie się w mieście Niigata w Japonii – w rodzinnej miejscowości Ryo Shirai, dyrektora generalnego firmy i jednego z jej współzałożycieli.

Ekologiczna fabryka stanie się kompleksowym centrum poświęconym wegańskim produktom białkowym. Znajdzie się tam miejsce zarówno na linię produkcyjną, jak i specjalne laboratorium badawczo-rozwojowe, w którym powstaną receptury tzw. alternatywnych produktów białkowych. Ekologiczna fabryka „NEXT Factory” to prawdopodobnie pierwszy tego typu projekt w Japonii.

Na konferencji prasowej zapowiadającej budowę założyciele firmy zapowiedzieli, że obiekt ten wyposażą w ekologiczne i energooszczędne rozwiązania. Przede wszystkim energia zasilająca zakład pochodzi z odnawialnych źródeł. W związku z tym projekt budowy obiektu przewiduje między innymi systemy DX, panele słoneczne i inne zrównoważone technologie. Jest to zgodne z polityką i filozofią firmy Next Meats, która od lat angażuje się w globalne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Według planu budowa powinna zakończyć się latem 2022 roku.

Film dokumentalny „Cowspiracy” szacuje, że weganin w ciągu roku zaoszczędza 1,5 mln litrów wody, 6607 kg zboża, 1022 metry kwadratowe pokrywy leśnej, oraz 3322 kg CO2 w porównaniu do osoby na przeciętnej zachodniej diecie. Badanie „Analysis and valuation of the health and climate change cobenefits of dietary change” wykazało, że gdyby wszyscy na świecie przeszli na dietę wegańską, globalna gospodarka zaoszczędziłaby 569,5 mld USD w kosztach środowiskowych do 2050 roku.

Zaspokojenie popytu na alternatywne produkty białkowe

Przede wszystkim firma Next Meats twierdzi, że ekologiczna fabryka pomoże obniżyć koszty detaliczne i wzmocni przyszły rozwój wegańskich produktów. Jest to poparte wieloma analizami. Ponieważ portfolio produktów firmy Next Meats się powiększa i liczba klientów rośnie, budowa „NEXT Factory” wydaje się być ważna strategicznie.

Ponadto ten wielkoskalowy projekt ma na celu zwiększenie mocy produkcyjnych firmy, aby zaspokoić popyt na oferowane przez nią wyroby. Nie bez znaczenia są także trendy rynkowe, które pokazują, że popyt na alternatywne produkty białkowe rośnie nie tylko w Japonii, ale na całym świecie. Dlatego firma Next Meats jest obecna już w 9 krajach świata i planuje wchodzić na kolejne rynki.

Roślinna wołowina Gyudon firmy Next Meats, która buduje ekologiczną fabrykę w Japonii.
Roślinna wołowina Gyudon firmy Next Meats. Źródło: Next Meats

Na początku firma Next Meats zasłynęła jako producent pierwszego na świecie wegańskiego grillowanego mięsa yakiniku. Natomiast teraz oferta firmy jest bogatsza. Obejmuje także wegańską alternatywę kurczaka, miski wołowej gyudon oraz substytut jajka Next Egg. Co więcej, producent ma ambicje opracowania wegańskich alternatyw dla wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego. W tym celu planuje nawiązać współpracę z lokalnymi markami, takimi jak Kameda Seika, aby w przyszłości wspólnie badać i rozwijać produkty białkowe.

Źródła:

https://nextmeats.co.jp/en-US

https://www.greenqueen.com.hk/next-meats-solar-vegan-meat-factory/

https://www.prnewswire.com/news-releases/japanese-alternative-meat-venture-next-meats-will-be-constructing-its-own-eco-friendly-factory-dedicated-to-alternative-protein-products-301345289.html

https://www.foodingredientsfirst.com/news/japans-next-meats-to-construct-eco-friendly-factory-for-alt-protein-products.html

Springmann, Marco; Godfray, H. Charles J.; Rayner, Mike; Scarborough, Peter (12 April 2016). „Analysis and valuation of the health and climate change cobenefits of dietary change”Proceedings of the National Academy of Sciences

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

konferencja e-magazyny.pl

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE