AXPO inwestuje w magazyny energii w Szwecji

Szwajcarski producent energii sfinansuje system składający się z instalacji PV o mocy 20 MW i magazynów energii o mocy 25 MW. Prawa zostały sprzedane przez Sustainable Energy Solutions Sweden Holding AB.

Instalacja ma powstać w Filipstad. Prace budowlane najprawdopodobniej rozpoczną się w drugiej połowie 2023 roku. Firmy nie potwierdziły spodziewanej daty uruchomienia instalacji. Płatności będą podzielone na etapy, zgodnie z postępami w realizacji inwestycji.

Nie ujawniono dokładnej kwoty, jaką AXPO zapłaciło za udziały w projektach, jednak przedstawiciel SENS podkreślił, że całkowita wartość transakcji znacznie przekracza zakładaną kwotę rocznych kosztów operacyjnych firmy. Koszty operacyjne SENS w 2022 r. wyniosły około 4 mln USD.

To już drugi szwedzki projekt zakupiony przez AXPO. W marcu bieżącego roku AXPO zainwestowało w akumulatorowy system magazynowania energii (BESS) o mocy 20 MW/20 MWh w Landsrkona. Projekt zostanie uruchomiony w 2024 roku. Będzie połączony z lokalnym operatorem usług komunalnych i dystrybucyjnych (DSO) Landskrona Energi.

Skandynawia dynamicznie rozwija projekty OZE. Wczoraj pisaliśmy o inwestycjach spółki macierzystej IKEA. Więcej o tym przeczytasz TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

konferencja e-magazyny.pl

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE