Sławomir Krenczyk: Bałbym się mówić, że cokolwiek jest niemożliwe w technologiach (PODCAST)

Atom przez dziesiątki lat wyklęty, miał pozostać w Europie tylko wspomnieniem. Jednak atak Rosji na Ukrainie zupełnie poprzestawiał pionki na mapie transformacji energetycznej Europy. Czy atom stanie się odkrytym na nowo Świętym Graalem energetyki?

Słuchaj naszej rozmowy na Spotify:

M.in. o tym porozmawiamy w dzisiejszym, ósmym już w naszym cyklu, odcinku E-magazyny Podcast ze Sławomirem Krenczykiem, dyrektorem wykonawczym Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego, specjalizującym się w tematyce gospodarki i energetyki.

Słuchaj naszej rozmowy na YouTube:

E-Magazyny Podcast – Twoja dawka wiedzy o magazynowaniu energii i OZE!

Mamy dla Was 10 odcinków pełnych wiedzy o magazynowaniu energii

Magazyny energii nie wyprodukują nam prądu, więc w uwadze opinii publicznej poświęca się im zdecydowanie mniej miejsca niż źródłom energii. W ramach cyklu dziesięciu odcinków chcemy przybliżyć Wam najważniejsze informacje dotyczące magazynów technologii.

Pierwszym odcinkiem zaczynamy od podstaw, rozgryzając wspólnie z zaproszonymi gośćmi, dlaczego tak wielu ekspertów z sektora energetycznego pokłada w nich nadzieję i jak mocne są te oczekiwania.
W kolejnych przedyskutowaliśmy najważniejsze przepisy regulujące funkcjonowanie magazynów energii nad Wisłą. Poświęciliśmy również sporo miejsca nowinkom technologicznych. Do tego dołożyliśmy szersze spojrzenie na m.e., jako istotnego elementu nie tylko umożliwiającego transformację energetyczną naszego kraju, czy mogące zmniejszyć zagrożenie black-outów, ale również na wpływ nowych inwestycji w zakłady produkcyjne na krajową gospodarkę i uniezależnianie się od globalnego łańcucha dostaw.

Zapraszamy do cotygodniowego odsłuchu kolejnych odcinków cyklu na E-magazyny Podcast!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE