Sławomir Krenczyk: Bałbym się mówić, że cokolwiek jest niemożliwe w technologiach (PODCAST)

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 2 minuty

Atom przez dziesiątki lat wyklęty, miał pozostać w Europie tylko wspomnieniem. Jednak atak Rosji na Ukrainie zupełnie poprzestawiał pionki na mapie transformacji energetycznej Europy. Czy atom stanie się odkrytym na nowo Świętym Graalem energetyki?

Słuchaj naszej rozmowy na Spotify:

M.in. o tym porozmawiamy w dzisiejszym, ósmym już w naszym cyklu, odcinku E-magazyny Podcast ze Sławomirem Krenczykiem, dyrektorem wykonawczym Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego, specjalizującym się w tematyce gospodarki i energetyki.

Słuchaj naszej rozmowy na YouTube:

Sławomir Krenczyk: Bałbym się mówić, że cokolwiek jest niemożliwe w technologiach (PODCAST)

E-Magazyny Podcast – Twoja dawka wiedzy o magazynowaniu energii i OZE!

Mamy dla Was 10 odcinków pełnych wiedzy o magazynowaniu energii

Magazyny energii nie wyprodukują nam prądu, więc w uwadze opinii publicznej poświęca się im zdecydowanie mniej miejsca niż źródłom energii. W ramach cyklu dziesięciu odcinków chcemy przybliżyć Wam najważniejsze informacje dotyczące magazynów technologii.

Pierwszym odcinkiem zaczynamy od podstaw, rozgryzając wspólnie z zaproszonymi gośćmi, dlaczego tak wielu ekspertów z sektora energetycznego pokłada w nich nadzieję i jak mocne są te oczekiwania.
W kolejnych przedyskutowaliśmy najważniejsze przepisy regulujące funkcjonowanie magazynów energii nad Wisłą. Poświęciliśmy również sporo miejsca nowinkom technologicznych. Do tego dołożyliśmy szersze spojrzenie na m.e., jako istotnego elementu nie tylko umożliwiającego transformację energetyczną naszego kraju, czy mogące zmniejszyć zagrożenie black-outów, ale również na wpływ nowych inwestycji w zakłady produkcyjne na krajową gospodarkę i uniezależnianie się od globalnego łańcucha dostaw.

Zapraszamy do cotygodniowego odsłuchu kolejnych odcinków cyklu na E-magazyny Podcast!

Powiązane artykuły

energetyka wiatrowa

Sektor wiatrowy ma pomysł na repolonizację

W Świnoujściu, podczas Europejskiego Forum Nowych Idei (EFNI), premier Donald Tusk symbolicznie „położył biało-czerwoną flagę na polskiej gospodarce”. To nie tylko gest polityczny, ale deklaracja końca „naiwnej globalizacji” i początek nowego rozdziału – odbudowy narodowego przemysłu. Ważnym elementem tej strategii…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 3 minuty
list pompy ciepła

Polska branża pomp ciepła apeluje o repolonizację technologii i nową politykę przemysłową. Galmet pisze do Premiera Tuska

Po deklaracji Premiera Donalda Tuska o konieczności repolonizacji kluczowych sektorów gospodarki, pojawił się pierwszy wyraźny głos poparcia ze strony polskiego przemysłu. Prezes firmy Galmet – największego polskiego producenta pomp ciepła i zasobników ciepłej wody – wystosował list otwarty do szefa…

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 3 minuty