Konferencja Energetyczna EuroPOWER & OZE POWER

Wyzwania związane z transformacją energetyczną Polski w najbliższych latach są ogromne. Poprawa infrastruktury przesyłowej, zwiększenie efektywności OZE, a także inwestycje w energetykę jądrową i nowe technologie stanowią, zdaniem ekspertów branży energetycznej, skuteczny sposób odejścia od paliw kopalnych.

Dynamiczna polityka klimatyczna UE, a także globalna sytuacja na rynkach paliw kopalnych potęgują presję, aby rząd oraz prywatni inwestorzy podjęli odważne działania, które pozwolą zredukować znacząco emisję CO2 do 2030 roku.  Propozycja nowego pakietu klimatycznego UE – Fit for 55 jedynie podgrzała toczącą się w branży energetycznej dyskusję.

Czy Fit for 55 jest szansą, czy też zagrożeniem dla rozwoju gospodarczego Polski? Czy kierunek wytyczony w dokumencie „Polityka energetyczna Polski do 2040 roku” nie jest zanadto zachowawczy w obliczu szybko zmieniającej się sytuacji zarówno w obszarze rozwoju i promocji OZE, jak i napiętych stosunków z Rosją? Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu w sposób racjonalny ekonomicznie i środowiskowo?

O tych oraz wielu innych zagadnieniach związanych z sektorem energetyki w Polsce rozmawiać będą eksperci w trakcie 35. Konferencji Energetycznej EuroPOWER & 5.OZE POWER, która odbędzie się w dniach 7-8 kwietnia b.r. w The Westin Warsaw Hotel oraz online.

Ramowy program konferencji oraz bilety dostępne są na stronie https://konferencjaeuropower.pl/lp/lpm/

 Konferencja Energetyczna EuroPOWER & OZE POWER jest platformą dialogu na temat aktualnych wyzwań i problemów dotyczących sektora energetycznego w Polsce. Co pół roku kluczowi przedstawiciele branży energetycznej gromadzą się, aby wspólnie przedyskutować najważniejsze aspekty funkcjonowania i rozwoju branży. Wydarzenie jest okazją do spotkania między przedstawicielami rządu, a przedsiębiorcami zaangażowanymi w transformację energetyczną kraju. Konferencja już na stałe wpisała się w kalendarz branży energetycznej w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Najnowsze

PARTNER STRATEGICZNY PORTALU

PARTNERZY PORTALU

Kategorie

BĄDŹMY W KONTAKCIE