II Kongres Energetyki Rozproszonej. Lokalna energia dla przyszłości

Opublikowany: Szacowany czas czytania: 2 minuty
Kongres Energetyki Rozproszonej

Portal e-magazyny.pl jest partnerem medialnym wydarzenia!

Jak kształcić kadry dla nowej energetyki? Co zrobić, by na transformacji energetycznej nie tylko nie stracić, ale nawet zarobić? Czy samochody elektryczne rzeczywiście pozwolą zmniejszyć ślad węglowy? Jak zaplanować budowę obiektu efektywnego energetycznie, by inwestycja przyniosła jak największe korzyści? Jaki będzie wpływ transformacji energetycznej na sytuację przeciętnego odbiorcy energii? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą prelegenci II Kongresu Energetyki Rozproszonej. Dołącz do grona najlepiej poinformowanych – zarejestruj się na II KER, który odbędzie się w dniach 28–30 października 2024 r. w Krakowie.

Energetyka to temat, który dotyczy wszystkich – niezależnie, czy jest się przedsiębiorcą, prosumentem, samorządowcem czy zwykłym użytkownikiem prądu. Z kolei transformacja energetyczna (TE) to już nie tylko postulat, za którym stoją konkretne przekonania o świecie, ale rzeczywistość, w której aktualnie żyjemy. Energia, jako niewidoczna siła, przenika naszą rzeczywistość i wprawia ją w ruch. Jej lokalna produkcja zapewnia stabilizację i bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest, by dobrze zorganizować system energetyczny. Nie uda się tego zrobić bez rzeczowej, wolnej od uprzedzeń i ideologii dyskusji. Kongres Energetyki Rozproszonej to spotkanie wszystkich interesariuszy transformacji energetycznej – okazja do głośnego wyrażenia swoich postulatów, podzielenia się doświadczeniami oraz nawiązania cennych relacji.

Program trzydniowego wydarzenia sprzyja rzeczowym debatom i pogłębianiu wiedzy, ale również zostawia przestrzeń na luźne spotkania i rozmowy. Ideą KER jest zbudowanie sieci kontaktów pomiędzy przedstawicielami różnych środowisk zaangażowanych w TE i wypracowanie platformy wzajemnego porozumienia. W kilkunastu sesjach tematycznych wątki technologiczne i ekonomiczne przeplatają się więc w kwestiami społecznymi i środowiskowymi. Na kilku równoległych scenach pojawią się zarówno przedstawiciele instytucji centralnych odpowiadających za energetykę, jak i samorządowcy, przedsiębiorcy, naukowcy oraz młodzi ambasadorzy TE.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem na stronie internetowej wydarzenia: https://kongres.energetyka-rozproszona.pl/. Jednocześnie informujemy, że możliwa jest już rejestracja na II KER: https://kongres.energetyka-rozproszona.pl/rejestracja/

Weź udział w dyskusji, która dotyczy Twojej przyszłości. Do zobaczenia jesienią w Krakowie!

Powiązane artykuły

wręczenie postulatów

Dokument zawierający 10 postulatów dla polskiej energetyki złożony w kluczowych instytucjach

Przedstawiciele redakcji e-magazyny.pl osobiście złożyli dokument zawierający 10 postulatów dla polskiej energetyki w czterech instytucjach, do których od początku był adresowany. Postulaty trafiły do Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Polskich Sieci Elektroenergetycznych oraz Urzędu Regulacji Energetyki. Dokument to…

Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 8 minut

Konferencja „Elastyczność sieci oraz magazynowanie energii” – relacja

Zdjęcia z konferencji możesz zobaczyć w jednym z albumów: 27.04.2023 r odbyła się organizowana przez nasz portal konferencja „Elastyczność sieci oraz magazynowanie energii”. W Warszawskim hotelu Hilton zgromadziło się ponad 800 liderów sektora energetycznego, branży motoryzacyjnej oraz przedstawiciele instytucji publicznych.…

Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 8 minut
transformacja ciepłownictwa

Prawie pół biliona złotych będzie kosztowała transformacja ciepłownictwa systemowego

Polskie Towarzystwo Energetyki Cieplnej (PTEC) opublikowało raport dotyczący transformacji sektora ciepłownictwa systemowego w Polsce, szacując koszty inwestycji na od 300 do 466 miliardów złotych. Przewidywana transformacja jest konieczna, aby spełnić wymogi unijnego pakietu regulacji „Fit for 55” i obejmuje modernizację…

Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 3 minuty
temperatura fotowoltaika

Fotowoltaika może podnosić temperaturę w miastach

Nowe badania przeprowadzone w Indiach wykazują, że instalacje fotowoltaiczne na dachach mogą powodować wzrost temperatur w miejskich środowiskach nawet o 1,5°C w ciągu dnia. Chociaż takie rozwiązania mogą przyczyniać się do produkcji zielonej energii, ich wpływ na lokalny klimat ma…

Aktualizacja: Szacowany czas czytania: 4 minuty